פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

שאלות נפוצות

שאלות נפוצות ()

מה שלא יודעים, לא כואב. האם לא עדיף להתרחק ממחשבות על המחלה ועל העתיד?

יש אנשים שנכון להם להתרכז רק בעשייה ולהימנע מהתעסקות בחלקים הרגשיים. אך למעשה, גם מי שלכאורה בוחר להדחיק את רגשותיו, נמצא שם במחשבות, בחלומות, בחרדות. מי ש"מחזיק בבטן" עלול לשלם מחיר, בעיקר בתחושת בדידות. לכן, במדיקס מאמינים שחשוב לשתף, לפתוח ולעבד, כל אחד לפי הקצב האישי שלו. מטרת ההתערבות היא לאפשר מסע משותף בתקופת חיים מאתגרת, תוך רגישות לאישיות של המטופל וכבוד לתובנות הפנימיות ולהעדפות האישיות שלו.

טיפול נפשי אפשר לקבל אצל כל פסיכולוג, למה דווקא במדיקס?

כי במדיקס מכירים את המקרה שלך לפרטי פרטים. במדיקס עומד לשירותך צוות רב־מקצועי, רפואי ופסיכו־סוציאלי. הצוותים מקיימים ביניהם קשר הדוק ומפרה, ודנים בכל מקרה בישיבות משותפות קבועות. כך, המטפל שלך מצוי היטב בפרטי המקרה שלך, ומקבל תמונת מצב עדכנית ומלאה באופן שוטף. 

טיפול נפשי לא ירפא את המחלה. איך הוא יכול לעזור לי?

הטיפול הנפשי לא יוכל לשנות את העובדה שאתה חולה. הוא יכול לשנות את הגישה שלך למחלה, את המשמעות שאתה מייחס לה ואת הדרך שבה אתה בוחר להתמודד איתה. הליווי הפסיכו סוציאלי מנסה לסייע להבחין בין מה שנתון לשליטתנו לבין מה שאיננו יכולים לשנות. התמקדות במה שאינו ניתן לשינוי היא בבחינת סבל מיותר. לעומת זאת, התמקדות בהיבטים הניתנים לשינוי של המצב עשויה לשפר את איכות החיים, להביא להשלמה ואפילו לצמיחה.

למה "לחפור", כשאני צריך להשקיע את מרב כוחותיי בהתמודדות עם מצבי הרפואי?

מחקרים מראים שגורמים נפשיים משפיעים על היכולת ועל אופן ההתמודדות עם המחלה. טיפול נפשי בעת מחלה, גם קצר מועד, עשוי לסייע בהפחתת חרדות, במתן כלים לתפקוד במצב החדש ובגיוס משאבים נפשיים הנחוצים להתמודדות עם המצב הרפואי.