פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתסיפורים אישייםשינוי באבחנהרוויזיה של מדיקס זיהתה סרטן שהוחמץ על ידי הצוות המטפל

רוויזיה של מדיקס זיהתה סרטן שהוחמץ על ידי הצוות המטפל

הילה (45) הגיעה למדיקס בשלב יחסית מאוחר בטיפול שלה. שנה קודם לכן הרופא שלה הודיע לה שהיא חולה בסרטן עור מתקדם והמליץ על סדרה של ניתוחים קשים. מאז אותו יום גורלי, הילה עברה ניתוח להסרת הגידול מהקרקפת, פרוצדורה הכרוחה בהסרה של מרבית העור של הקרקפת וכן השתלות של עור חדש שנלקח מאיזורים אחרים בגופה. במסגרת המעקב, לאחר הניתוחים, בוצעו בדיקות דימות שגילו גידול נוסף, הפעם בריאה הימנית. בעקבות זאת, בוצע ניתוח שהסיר את הגידול החדש. בעקבות בדיקות נוספות הצוות המטפל הסביר להילה שגופה נקי מסרטן וזקוקה לטיפול הקרנה להשלמת הטיפול. 

 

בשלב זה הילה שמעה על השירות של רופא מלווה של מדיקס ופנתה אלינו בכדי לקבל חוות דעת שנייה לגבי טיפולי ההקרנות שהומלצו לה. כפי שנעשה בכל חולה שמטופל במדיקס, הרופא המלווה לא הסתפק בבחינה מחודשת של הטיפול בהקרנות , והתעקש על רוויזיה של כל החומר הרפואי הקיים בתיק כולל פענוח נוסף של בדיקות הרדיולוגיה שנעשו לאורך הדרך. בדיקות הדימות נשלחו למומחה רדיולוגיה של מדיקס שזיהה ממצא חשוב בבדיקת הדימות האחרונה שנעשתה לאחר הניתוח להוצאת הגידול מהריאה. בעוד שהצוות המטפל קבע שגופה של הילה נקי מתאים סרטניים, בבדיקת הדימות הועלה חשד למעורבות של מחלת הסרטן בבלוטת הלימפה הסמוכות לריאה הימנית. ממצאים אלו נעלמו מעיניהם של הצוות המטפל, מה שהוביל להמלצה של הקרנות ומעקב בלבד, ולא המלצה על הטיפול הנדרש במקרה של מחלה מפושטת.

 

הרופא המלווה של הילה הבין את המשמעות של הגילוי. קיומו של הסרטן מחוץ למיקום הגידול המקורי מעיד על התפשטות של המחלה שמצריכה התייחסות טיפולית אחרת. הילה מיד הופנתה על ידי מדיקס לייעוץ אצל אונקולוג מוביל בתחום שהמליץ להמשך במספר סבבי כימוטרפיה עד להעלמת הגידול.

 

היום הילה סיימה את הטיפולים הכימוטרפים ועל בסיס בדיקת  PET CT חוזרת בסיום הטיפולים, היא הוכרזה כנמצאת בנסיגה ממחלתה. מצבה הרפואי השתפר והיא זקוקה למעקב צמוד בלבד בכדי לוודא שהסרטן לא יחזור בשנית. הילה העידה- "הרופא המלווה שלי סיפק לי תחושת ביטחון לכל אורך הדרך. הוא היה קשוב ובקיא בפרטי הפרטים של המחלה שלי מה שאפשר לו לענות על שאלות ולייעץ לי בצורה מועילה". עם הטיפולים הקשים מאחוריה, הילה מספרת שהיא מרגישה בטוב ועתה שבה להינות מחייה. מדובר בהצלת חיים של ממש.