פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

קובעת את הקצב שלה

דפיקות לב וסחרחורת אינן משהו שאפשר להתעלם ממנו. במקרה של גברת ד', הומלץ על השתלת קוצב לב. האם ההליך הפולשני הזה הוא הפתרון הטוב ביותר עבורה?

גברת ד', אישה בשנות החמישים לחייה, ניהלה אורח חיים רגיל ופעיל עד שהדברים החלו להשתבש - היא החלה לחוש סחרחורת ודפיקות לב. לאחר שהחלה לסבול מאירועים חוזרים של איבוד הכרה, פנתה גברת ד' לרופא המשפחה. היא אובחנה כסובלת מפרפור פרוזדורים, קצב לב לא סדיר, הגורם לפגיעה בזרימת הדם במדורי הלב. תופעה זו עלולה ליצור ולשלוח קריש דם למוח ולגרום לשבץ מוחי ובהמשך לכשל לבבי. עם השגת האבחנה הציע לה הרופא המטפל להשתיל קוצב לב.

למרות שקוצב לב הינו טיפול מקובל להפרעות מסוג זה, הליך החדרתו הינו פולשני ונושא בחובו סיכונים. בשלב זה, החליטה גברת ד' ליצור קשר עם מדיקס על מנת להעזר בשירותי ניהול מחלה בשאלה האם השתלת קוצב לב הוא הטיפול הנכון עבורה?

לגברת ד' מונה צוות אישי הכולל רופא מלווה ואחות. הצוות עבר על הרקע הרפואי, ריכז את כל תוצאות הבדיקות שבוצעו עד כה וסיכם את המקרה. הצוות שלח את הסיכום הרפואי לבחינה מחדש על ידי מומחים מובילים בעולם בתחום האלקטרופיזולוגיה.

לאחר בחינת התייעצויות אלו, הגיע הצוות הרב תחומי של מדיקס למסקנה כי מצבה של גברת ד' לא היה קשה כפי שאובחן בהתחלה, וקבע שהניתוח שהומלץ, אינו הכרחי. במקום קוצב לב, הומלץ לגברת ד' לעבור צריבה באמצעות צנתר. צנתור לצריבה הוא הליך חודרני מינימלי המשמש לתיקון פגמים חשמליים בתפקודי הלב, וזאת ללא השתלת קוצב ואלקטרודות בגוף. לאחר מסירת התוצאות וחוות הדעת הרפואית, גברת ד' בחרה לעבור את הצריבה שהומלצה ע"י צוות מדיקס ועברה את הפעולה בהצלחה.

לאחר פעולת הצריבה, הצוות הרפואי המלווה של מדיקס יצר תוכנית מעקב הכוללת מעקב קליני ובדיקות תקופתיות לקצב הלב ולחץ הדם. גברת ד' ומשפחתה היו שבעי רצון מתוצאות הטיפול אשר מנע ממנה לעבור השתלת קוצב באופן בלתי הפיך, שהיה עשוי לסכן אותה בסיבוכים מיותרים.