פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

על נשימה ואנחת רווחה

עבור רבים, ניתוח עשוי להיות חוויה מפחידה – במיוחד אם מדובר באבחנה בלתי צפויה. מר ל' חווה חוויה דומה, כאשר הגודש באף ממנו סבל הוביל לאבחנה מפתיעה עם פרוגנוזה לא ברורה – מה שהביאו לפנות אל מדיקס.

למר ל', אדם בריא בשנות החמישים לחייו, הייתה היסטוריה של נזלת אלרגית הידועה גם בשם קדחת השחת. בעקבות התקף חריף במיוחד החליט מר ל' לפנות למומחה אף אוזן גרון להתייעצות.

 

בדיקת CT של הסינוסים הראתה כי מר ל' לא סבל מתגובה אלרגית כפי שחשב. מר ל' נמצא סובל מגידול גדול באפו, שגרם לחסימה כמעט מוחלטת של הסינוס השמאלי והתפשט אל חלל האף והחלק האחורי של הלוע. הרופא המליץ על ניתוח אנדוסקופי של הסינוס, בהרדמה מלאה, להוצאת הגידול.

 

בשלב זה החליט מר ל' לפנות למדיקס ולבקש ניהול תיק רפואי אישי על מנת לבחון מחדש את האבחנה ושיטת הטיפול שהוצעו לו.

 

בהסכמתו של מר ל', שלחה מדיקס את תיקו הרפואי, כולל תוצאות בדיקת הCT, לרדיולוג מומחה ולמומחה מוביל בתחום אף אוזן גרון.

 

עם בחינת מסמכיו של מר ל', המומחים קבעו כי יש להבחין בין שתי אבחנות אפשריות. האם הגידול היה פוליפ אנטרוכואנאלי (גדילת יתר של תאים בסינוסים ובחלל האף) או פפילומה הפוכה (גידול שמקורו ברירית הסינוסים וברירית חלל האף). זיהוי נכון של הפתולוגיה הוא זה שיקבע את המשך הטיפול. כדי להשיג את הנתונים הדרושים לצורך ביצוע האבחנה, מר ל' התבקש לעבור ביופסיה של הסינוס השמאלי.

 

הדו''ח הפתולוגי של הביופסיה לא סיפק ממצא חד משמעי, אך רמז על גידול שעשוי להיות בעל אופי אלים יותר מכפי שהראו תוצאותיה של בדיקת הCT. משמעות התשובה הפתולוגית היא שיש צורך בביצוע הליך כירורגי שונה, ויש להעדיף כריתה בעלת שוליים רחבים על מנת למנוע חזרתו של הגידול. על מנת לתחם את הגידול בתוך הרקמה הדלקתית הסובבת אותו בוצעה בדיקת MRI של הסינוס.

 

ההליך הכירורגי עבר בהצלחה, ובדיקות נוספות אישרו שמדובר באמלובלסטומה, גידול נדיר המופיע בדרך כלל בפה ובלסת. הומלץ למר ל' לבצע בדיקות CT כל שישה חודשים במשך השנתיים שלאחר הניתוח כדי לשלול חזרת הגידול.

 

מר ל' היה מרוצה מהבדיקה המקיפה שביצע המומחה מטעם מדיקס, והוא משוכנע כי בזכות ההמלצות שקיבל הגידול ממנו סבל לא יחזור.