שאל שאלה

ביקרת באתר שלנו ועדיין יש לך שאלות? אתה מוזמן לפנות אלינו בכל עת

יעוץ והכוונה הניתנים שלא במסגרת פתיחת שירות אינם מהווים תחליף לבדיקה או לייעוץ אצל רופא ואינם בגדר "אבחנה רפואית" או "חוות דעת רפואית".
בכל מקרה של בעיה דחופה, מקרה חירום או מצב מצוקה (גופני או נפשי), יש לפנות לקבלת טיפול רפואי אצל הרופא המטפל, לחדר מיון בבית חולים קרוב או למגן דוד אדום.

פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

להגיע ללב הבעיה

"אני מרגישה שהעברתי שלוש שנים בהמתנה להתקף נוסף. אני לא יכולה להסביר כמה שקט נפשי צוות מדיקס נתן לי. לעד אהיה אסירת תודה". גברת ל' התעוררה בוקר אחד בהרגשה מוזרה. לא משנה כמה ניסתה, היא לא הצליחה לקום מהמיטה. גרוע מכך, היא לא הצליחה להרים את זרוע שמאל והדיבור שלה היה איטי ומשונה. האם היא חטפה שבץ? לחוצה, היא מיהרה לחפש עזרה רפואית.

בצעירותה גברת ל' אובחנה עם נויטרופניה כרונית, מחלת דם נדירה שגורמת לרמות נמוכות במיוחד של תאי דם לבנים הקריטיים לגוף במלחמה בזיהומים חיידקיים. למרות המחלה גברת ל', אישה בשנות ה-30 לחייה, תמיד שמרה על אורח חיים פעיל ובריא, עבדה במשרה מלאה ונסעה לטיולים על בסיס קבוע.

 

לאחר אותו בוקר מדאיג גברת ל' פנתה למיון לבדיקת MRI ובדיקות נוספות. התברר כי היא אכן עברה שבץ במהלך הלילה, הבדיקות שללו כל אבחנה אחרת. גברת ל' קיבלה תרופות להורדת לחץ דם ומניעת קרישי דם. בנוסף, גברת ל' ובעלה התבקשו לחכות עם הבאת ילד לעולם לפחות שנתיים מרגע האבחון.

 

גברת ל' הייתה מודאגת מהבקשה לחכות עם הבאת ילד, ולכן יצרה קשר עם חברת מדיקס וביקשה שירות ניהול תיק רפואי אישי בכדי ולבחון את האבחון שלה ואופציות להמשך טיפול.

 

באישור גברת ל', מדיקס העבירה את הבדיקות שעשתה לרדיולוג מומחה מוביל ואת כל התיק הרפואי לבדיקה חוזרת אצל קרדיולוג. המומחים מטעם מדיקס הציעו שגברת ל' תעבור אקו-לב בכדי לשלול מומים מבניים שעשויים היו לגרום לשבץ, כמו למשל "חלון סגלגל פתוח", מצב המכונה גם PFO Patent Foramen Ovale. בזמן העוברות, קיים חור בין עלייה שמאל לימין בלב שבדרך כלל נסגר עם הלידה. למקרים בהם החור לא נסגר (או מתפתח מאוחר יותר בילדות) קוראים PFO.

 

תוצאות הבדיקה הראו כי לא היה קיים PFO, אולם המומחה מטעם מדיקס חשד כי מדובר במקרה של טעות בבדיקה  (false-negative). המומחה המליץ על בדיקה נוספת בשם בדיקת TCD Trans Cranial Doppler המשמשת לבדיקת זרימת הדם בעורקים התוך מוחיים. בדיקת ה-TCD עזרה לאשש את חשש המומחה כי אכן יש PFO, מה שאפשר לדם לעבור מעליה ימין לשמאל וגרם לשבץ.

 

בשל גילוי הPFO, הוחלט לשקול מחדש את דרכי הטיפול בגברת ל'. הוצע לה לעבור הליך כירורגי במהלכו ייסגרו את החור בלב בטרם תכנס להריון, או לחילופין לבחור בטיפול קונבנציונאלי אחר. לאחר שיחה עם אנשי הצוות של מדיקס שפרסו בפניה את האפשרויות הטיפוליות, הוחלט להמנע מהניתוח והותאמה לה אסטרטגיה טיפולית חלופית- ברגע שתכנס להריון, גברת ל' תוגדר תחת הריון בסיכון ותנוטר בהתאם על ידי רופאים מומחים על בסיס שבועי. בשבוע ה-18 להריון היא תעבור ניטור לב-עוברי. במהלך ההריון יבוצעו בדיקות דם סדירות בכדי לעקוב אחרי ההתפתחויות במצבה.

 

גברת ל' הייתה מרוצה מאוד מרמת הטיפול של צוות מדיקס והתמיכה שקיבלה לאורך תהליך הבירור הרפואי.

 

היא הודתה לצוות: "תודה ענקית לכולכם על העזרה הרבה שהענקתם לי במהלך ה-9 חודשים האחרונים- כולכם הייתם נהדרים ומקצועיים ואני אסירת תודה על כך. בהתחלה, כאשר ביקשתי את השירות, לא יכולתי לדמיין שיום אחד אדע את הסיבה האמיתית לקבלת השבץ. מדיקס עשו מעל ומעבר וסייעו לי להבין את מצבי הרפואי לעומק ואת אופציות הטיפול הרלוונטיות. אני לא יכולה להסביר כמה שקט נפשי צוות מדיקס נתן לי. לעד אהיה אסירת תודה".

 

כל השמות חסויים בכדי לכבד את פרטיות המטופלים.