פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתסיפורים אישייםקבלת החלטותחיי רופאה מלווה אישית במדיקס

חיי רופאה מלווה אישית במדיקס

אני גאה לומר שאני רופאה מלווה אישית וכי יש לי השפעה משמעותית על חיי המטופלים שלי. אני מלווה מקרים מכל התחומים הרפואיים וניגשת לכל מקרה מנקודת מבט חיצונית ורעננה. התפקיד כולל בחינה מחדש של הדיאגנוזה וגיוס מיטב המומחים מהעולם לעזור לדייק את האבחנה הנכונה ולקבוע מהו הטיפול המיטבי, על פי המחקרים הרפואיים העדכניים ביותר. לכל מטופל ממונה אחות ייעודית ורופא מלווה אישי לתקופה מינימלית של שלושה חודשים. ההמלצות שלנו הינן נטולות אינטרסים, ומביאות בחשבון את נסיבותיו האישיות של המטופל, מיקומו והעדפותיו. רפואה מותאמת אישית. 

 

במקרה לדוגמא, אחד המטופלים שלי הוא חובב מושבע של אופנועי מרוץ. בעת רכיבה תחרותית הוא סדק שתי עצמות ברגלו ואחד הסדקים לא התאחה כראוי. הרופא המומחה אליו הלך אמר לו שיאלץ לעבור ניתוח ולהשתיל פלטת מתכת ברגל, אך זה עלול לסכן אותו במידה ויסדוק שוב את העצם בעתיד. כשהוא פנה למדיקס, התייעצנו עם מומחה מוביל לסדקים טראומטיים, שהמליץ להשתמש במכשור המגרה את העצמות (מאושר על ידי ה-FDA) בעזרת פעימות אולטרסאונד בעצימות נמוכה המעודדות את הסדק להתאחות. המשמעות של הטיפול החדשני הזה, היא שהמטופל יוכל להימנע מניתוח ולהחלים בהקדם האפשרי.

 

מטופלת נוספת שלי פרקה את הכתף. למרות שבמיון החזירו לה את הכתף למקום, היא עדיין סבלה מכאבים ובקושי יכלה להזיז את הזרוע גם חודשיים לאחר התאונה. נאמר לה שיש לה קרע באחד מגידי השרוול המסובב (מסובבי הכתף). המשמעות של ניתוח מבחינתה הייתה ביטול ירח דבש שתכננה בהמשך השנה. כאשר התבקשנו לתת חוות דעת נוספת על המקרה שלה, גילינו כי הקרע הוא למעשה מאוד קטן ורוב התסמינים שהיא סבלה מהם נובעים מהידבקות קופסית מפרק הכתף ("כתף קפואה"). המטופלת טופלה בזריקות לשטיפת כתף ותוך חודש "הייתה בעננים" מכך שהכאבים חלפו והיא מסוגלת לשוב לשחק גולף ולצאת לירח הדבש שתמיד חלמה עליו.

 

למרות שאנחנו מלווים הרבה מקרי סרטן מסובכים, חלק מהמטופלים הכי אסירי תודה שלי הם ממקרים פשוטים לכאורה. היתה לי מטופלת שסבלה מאקנה רוב חייה. כששאלתי אותה איך זה משפיע על החיים שלה, היא היססה ואמרה, "אני מנסה שזה לא ישפיע עלי". בפעם הבאה שדיברתי איתה, היא אמרה לי שהיא חשבה שוב על השאלה שלי והבינה שלאקנה יש השפעה עמוקה על חייה. היא ביצעה כל כך הרבה התאמות לחייה שלא הכירה בהן עד שלא שאלתי אותה לכך. היא נמנעה ממאכלים שחשבה שעשויים לגרום להתפרצות ולא העזה להשתמש בקוסמטיקה. האקנה השפיע גם על הביטחון העצמי שלה בעבודה, כשנפגשה עם לקוחות שבהו לה בעור. היא החלה טיפול תרופותי תחת השגחה של רופאת עור שהמלצנו עליה ושיתפה אותנו בתמונות עדכניות בהן ניכר כמה מצב העור, ואיתו הביטחון העצמי שלה, השתפרו פלאים!

 

אחד הדברים שאני הכי אוהבת בעבודה שלי זה את היכולת לעזור לאנשים למצוא קצת בהירות כשהם חולים ומבולבלים לגבי הטיפול הרפואי שלהם, לעיתים קרובות כאשר הם בתקופה רגישה מאוד בחייהם. אנחנו משנים את הדיאגנוזה בממוצע בכל מקרה חמישי ויש לכך השפעה רבה. אישה אחת למשל הגיעה עם איבחון של גידול בשלפוחית השתן. המנתח שראה אותה לדקות אחדות מיד בישר לה שהאפשרות היחידה שלה היא ניתוח. כאשר אנחנו בחנו מחדש את הסריקות שלה והתייעצנו עם מומחה עולמי בתחום, התברר שהיא סובלת מפוליפ שפיר (גידול שאינו סרטני). אימתנו את השערת המומחה בעזרת סריקות מפורטות נוספות והמטופלת חשה הקלה גדולה כאשר גילתה שאין צורך שתעבור ניתוח.

 

אין ספק שהדבר הכי מאתגר בעבודה שלי הוא ניהול מקרים מתחום רפואת הילדים. כרגע אני מנהלת מקרה של ילד בן חמש עם גידול מוחי. הזלתי דמעה כששמעתי מאמו כיצד איבחנו אותו, וכמה הוא היה אמיץ לאורך כל תהליך הטיפול עד כה. הפעם הראשונה שהוא בכה היתה כשנסע לארה"ב לעבור טיפול בהקרנת פרוטונים מכיוון שלא טופל על ידי הצוות האונקולוגי הקבוע שלו בבית. נשבר לי הלב לשמוע על כך. אמא שלו נשארה איתנה ואופטימית והכירה לעומק את כל ההיסטוריה הרפואית שלו, הטיפולים והניתוחים. הוא כרגע נוטל שתי תרופות חדשות ניסיוניות בבית חולים לילדים מהטובים בעולם ואני מקווה ומתפללת שהכל יסתדר לטובה.

 

רוב האנשים לא קולטים את כמות העבודה שמתבצעת מאחורי הקלעים. לעיתים עושה רושם שמקרה מתקדם מאוד לאט אבל תמיד יש סריקות, הערות ומכתבים רפואיים להחזיר ולבחון, שיחות טלפון ודיונים עם מומחים. בעולם המתקדם לכיוון הטמעת "רפואה מותאמת אישית" במערכת הבריאות הציבורית, ניהול מקרים רפואיים היא נקודת מפתח בטיפול מותאם אישית לצרכיו הבריאותיים של כל מטופל תוך שיתוף פעולה רב תחומי. לניהול מקרים רפואיים במדיקס יש השפעה ישירה על התוצאות הרפואיות של מקרים ושביעות רצון גבוהה מהמטופלים שחווים את השירות.

 

 

מאת ד"ר פארינה ליאונג

MBBS BSc(Hons) MRCS MRCGP DRCOG DFSRH