פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

העול של כאבי גב

כאדם צעיר, מר ל' (32) חי חיים די רגילים. למרבה הצער, כמו עם דברים רבים בחיים, בריאות היא אחד מהדברים שלא ניתן לשלוט בהם. כך גם היה במקרה של מר ל', כשגבו החל להטריד אותו בצורה ניכרת.

מגיל צעיר סבל מר ל' מכאבים בגב התחתון, ובגיל 21 אובחן אצלו בלט דיסק. הבלט טופל באמצעות ניתוח בו הוסר חלק מהדיסק החולייתי. מדובר בהליך המאופיין בפולשנות מינימלית, שתכליתו לשחרר את הלחץ על העצב הדחוס, באמצעות הסרה של גורם הלחץ. הניתוח הצליח, כאביו של מר ל' השתפרו, והוא חש בטוב במשך 10 שנים.


יום אחד, לאחר משחק כדורסל, מר ל' החל לסבול מהשנות משמעותית של כאבים בעיקר בגב התחתון, כאבים עוצמתיים אף יותר מהפעם הקודמת. הסימפטומים מהם סבל היו אינטנסיביים, וכללו נימול שהתפשט עד לכף רגל ימין. מר ל' חש הקלה בסיפטומים רק כאשר עמד או כששכב על גבו.

 

מר ל' פנה לקבלת סיוע רפואי. רופאו ארגן בדיקת MRI, אשר הראתה מחלה ניוונית בדיסק, עם ממצאים פתולוגיים משמעותיים. למר ל' הומלץ על  טיפול באמצעות תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידים (כגון אספירין ואיבופרופן), בשילוב עם פיזיותרפיה. נאמר לו כי אם הכאב ימשיך חרף הטיפול, ייאלצו לשקול ניתוח. לאחר טיפולים רבים של פיזיותרפיה, מר ל' עדיין לא חש הקלה מספקת.

 

כשהתעורר בו הפחד מחוסר הוודאות, וללא שיפור קבוע במצבו, פנה מר ל' למדיקס בתקווה למצוא אסטרטגיית טיפול יעילה למצבו. בהסכמתו, ביקשה מדיקס את כל מסמכיו הרפואיים, כולל ממצאי דימות, והפנתה אותם למנתח עמוד שדרה מוביל להתייעצות.

 

המומחה אישר את האבחנה של מחלת דיסק ניוונית, ללא ראיות ללחץ עצבי והמליץ כי מר ל' ימשיך את טיפולי הפיזיותרפיה, אך ישלב גם זריקות אפידורל לעמוד השדרה, אשר לעיתים קרובות מובילות להקלה משמעותית בכאב ולשיפור במצב. 

 

הזריקות הביאו להפחתה משמעותית בכאב, מה שאפשר למר ל' להתמיד בטיפולי הפיזיותרפיה ולחזק את שרירי הליבה שלו, שתמכו בעמוד השדרה. מר ל' הודה למדיקס על ההכוונה אשר מראה את החשיבות של טיפול מותאם אישית.