פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

התינוק שסירב לזחול

יוני 2009
 
בני הזוג עמית פנו למדיקס, כשהם בחרדה. התינוק שלהם, בן שנה ושלושה חודשים הפסיק לזחול. כל נסיונות הגירוי והשידול לא עזרו. התינוק שכב במקום, הוריד את הראש והתחיל לבכות. הוא הרגיש תסכול אדיר. גם ההורים.

התינוק, שהיה מטופל תקופה ארוכה במכון להתפתחות הילד בגלל עיכוב התפתחותי, נבדק אצל רופא ההתפתחות והתברר כי נרשמת עלייה בהיקפי הראש. הוא המליץ על בדיקה אצל נוירולוג וביצוע MRI.

בשלב זה גילו ההורים את המבוך הבירוקרטי – תשלחו פקס, הרופא יבדוק, נחזור אליכם. "התברר לנו שכמעט בלתי אפשרי לקבוע MRIלמועד קרוב. בחלק מהמקומות דיברו על המתנה של חודשיים, ובמקומות אחרים בכלל לא היה תור", מספר האב.

במדיקס הבינו שייתכן ומדובר בבעיה דחופה, והתגייסו לסייע. ד"ר אשר ברק – רופא ילדים והמנהל הרפואי של מדיקס צוות כמנהל רפואי אישי למשפחה. ד"ר ברק יצר קשר עם נוירולוגית ילדים בכירה בבית החולים שניידר ותיאם למשפחת עמית פגישה איתה כבר למחרת היום (תיאום תור לייעוץ נוירולוגי בקופת חולים, ולפעמים אף לייעוץ פרטי, עשוי לקחת 2־3 חודשים). 

בעקבות הבדיקה הנוירולוגית הוחלט על ביצוע MRI דחוף. האבא: "הרופאה לא ממש הסבירה לנו מה יש לילד. רק כשחזרנו הביתה, קראנו בטופס את מה שהיא כתבה, והבנו שמדובר בחשד לגידול במוח. התחלתי לחפש באינטרנט בהיסטריה מה זה ציסטה מוחית ולנסות לברר עד כמה זה חמור". 

במקביל, פנה האב למנהל הרפואי האישי שליווה אותו במדיקס, כדי לקבל הסבר רציני וברור וסיוע בהמשך הדרך. ד"ר ברק הרגיע ופרס בפני המשפחה את תמונת המצב, תוך שהוא מסביר את משמעות הדברים שנאמרו ואופן השתלשלות העניינים הצפוי.

בדיקת ה–MRI מוח בוצעה למחרת, והפענוח היה גם הוא מיידי: ARACHNOID CYST, ציסטה מוחית עם נוזל מימי המפעילה לחץ על המוח.

"הנוירולוגית אמרה לנו שזה הרע במיעוטו, שאפשר לעזור לילד בניתוח. גם אנחנו חשנו מידה מסוימת של הקלה שהעניין פתיר, אבל בכל זאת ניתוח מוח לתינוק זה דבר מאוד מפחיד". גם כאן המנהל הרפואי האישי של מדיקס עשה את ההבדל.

"אני לא יודע איך הייתי מסתדר בלי הליווי של מדיקס", אומר האב, "הם סייעו לא רק בזירוז של כל העניינים, מה שהתברר יותר מאוחר כמציל חיים, אלא גם ביחס חם, בתמיכה ובאכפתיות. הרופאים בבית-החולים לא תמיד זמינים, יש להם הרבה מקרים, במדיקס קיבלתי תחושה של 'בן יחיד'". תמיד יכולתי לפנות בשאלה, בקשה או התייעצות דחופה והרגשתי שיש מאחוריי גוף תומך ודואג, שאני לא לבד. זו הרגשה מאוד טובה בתוך כל הלחץ והחוסר אונים שחווים בתהליך הזה".

אבל זה היה רק תחילת התהליך. היה ברור שהניתוח צריך להתקיים בדחיפות. אולם, נסיונות לאתר את הנוירוכירורג ילדים בבית החולים שניידר ארכו מספר שעות. במדיקס הצליחו לאתר נוירוכירורג ילדים באיכילוב – נערכה עימו שיחה טלפונית והילד פונה למיון ילדים איכילוב, שם המתין לו צוות נוירוכירורגי.

לאחר הערכה הוחלט על ניתוח מוח בתוך 48 שעות. הילד נותח בטכניקה חדשנית, שבמהלכה בוצעה לפרוסקופיה של המוח –VENTRICULOSTOM אשר איפשרה את ניקוז הנוזל, ללא החדרת שנט (צינורית לניקוז).
הניתוח עבר בהצלחה, היום הילד מאוד מתקדם, עם התפתחות כמעט תקינה לגילו.

"אם לא היו מנתחים את הבן שלי בזמן", אומר עמית, "הציסטה הייתה מפעילה לחץ על המוח וגורמת לנזק בלתי הפיך, למשל פיגור. הזמן היה גורם מאוד קריטי. ההירתמות המהירה של מדיקס בהבנה של דחיפות המקרה, תיאום התור לנוירולוג ול-MRI ובאיתור המנתח הצילה אותנו. אי-אפשר לתאר בכלל כמה אני אסיר תודה לצוות של מדיקס".

 

* שמות המטופלים שונו על מנת לשמור על פרטיותם

 

קראו גם על לילי שפנתה למדיקס מסיבה אחרת, אבל המנהל הרפואי האישי שם לב דווקא לעובדה שהלסת שלה מפרפרת והציל את חייה

* שמות המטופלים שונו על מנת לשמור על פרטיותם