פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתסיפורים אישייםשינוי בטיפולפרטי זה תמיד הכי? לא במקרה של תמר

פרטי זה תמיד הכי? לא במקרה של תמר

כתוצאה מגידול בבלוטת יותרת התריס, תמר סבלה מחולשה ומבלבול. אבל נראה שהבלבול של הרופא המנתח שלה היה לא פחות גדול

הסיפור של תמר הוא כזה שכל מה שיכול היה להשתבש בו, השתבש. אין לדעת כיצד היה מסתיים, אלמלא מדיקס נכנסה לעובי הקורה.

 

תמר בת 65, גימלאית של משרד ממשלתי, אם לבת אחת וחיה בגפה. היא סבלה מגידול שפיר, אדנומה בבלוטת יותרת התריס (פאראתירואיד), שעלול, אם אינו מטופל, לגרום לשברים, אבנים בכליות, אי-ספיקת כליות ואפילו הפרעות קצב של הלב ומוות. בעקבות הפרשת יתר של הורמון (PTH) מהגידול תמר סבלה מעלייה תלולה ברמת הסידן בדם, שגרמה לירידה באיכות החיים שלה ולתלונות שונות, כולל חולשה, הרגשה רעה, בחילות ובלבול.

 

תמר אושפזה מספר פעמים במחלקה פנימית בבית חולים ציבורי עם מצב בלבולי חריף. בבדיקות נמצאה רמת סידן מוגברת בדם באופן קיצוני, והיא קיבלה מספר תרופות להפחתתה. היא הופנתה לבדיקת אולטראסאונד של הצוואר, אשר הדגימה בנוסף לגידול בבלוטת יותרת התריס גם הגדלה ניכרת של בלוטת התריס (התירואיד), אשר לוחצת על קנה הנשימה וגולשת מהצוואר כלפי מטה לתוך החלק העליון של בית החזה.

 

בבית החולים שבו אושפזה תמר יעצו לה לעבור ניתוח לכריתת הגידול. הרופא הציע לה, שהוא זה שינתח אותה וכי הוא יבצע את הניתוח בבית חולים פרטי. תמר החליטה להתייעץ בעניין עם המומחים של מדיקס.

 

המנהל הרפואי האישי שהוצמד לתמר היה ממש נסער מן ההמלצות שהיא קיבלה. הוא הסביר לה, כי קיימים בהמלצות שני פגמים מהותיים:

  1. במהלך ניתוח לכריתת גידול מעין זה מקובל לבצע בדיקות דם לרמות הורמון PTH, לשלוח למעבדה, להמתין לתשובות, ולעקוב אחר השינוי ברמות ההורמון. מעקב זה חשוב, כיוון שהגידול די קטן ולא תמיד המנתח יכול לקבוע בביטחון מלא שכרת את כולו. לכן אם רמת הורמון PTH יורדת לאחר כריתת הגידול במהלך הניתוח, ניתן להסיק בבטחה שהניתוח הצליח. בבית חולים פרטי אין אפשרות לבצע מעקב אחר רמות ה-PTH תוך כדי הניתוח.

  2. בעיה נוספת חשובה מאוד, שלא זכתה להתייחסות מהמנתח, היא ההגדלה המשמעותית של בלוטת התריס. לפיכך, היה צורך להמליץ לתמר על כריתה משולבת של הגידול בבלוטת יותרת התריס וכן בבלוטת התריס. מאחר שמדובר בניתוח לא פשוט, מומלץ לבצע אותו דווקא בבית חולים ציבורי, כך שבמקרה של סיבוך לא צפוי תוך כדי ניתוח ניתן לקיים התייעצויות מהירות עם מומחים נוספים בבית החולים, כמו מנתח מומחה לניתוחי חזה.

לאור כל זאת, צוות מדיקס המליץ לתמר לבצע ניתוח בבית-חולים ציבורי לכריתה משולבת של הגידול ושל בלוטת התריס המוגדלת, ומעקב רמות ההורמון PTH תוך כדי הניתוח.

 

בבחירת בית החולים פעלה תמר בעצת בת משפחה, שהיא רופאה. היא בחרה לבצע את הניתוח בבית חולים ציבורי שעליו המליצה לה קרובת משפחתה. למרבה הצער, הניתוח לא צלח. במשך שעתיים שכבה תמר על שולחן הניתוחים, המנתח חיפש וחיפש, אך לא הצליח לאתר את הגידול, רמות ההורמון PTH לא ירדו תוך כדי הניתוח, כך שהניתוח הסתיים בלא כלום.

 

בשלב זה תמר כבר הייתה מאוד מתוסכלת. קודם המליצו לה על ניתוח שאינו מתאים כלל לבעיותיה המורכבות ועוד בבית חולים פרטי שאינו ערוך לניתוח כזה. בהמשך, היא ביצעה את הניתוח ללא שום שיפור במצבה. היא נאלצה להמשיך בטיפול תרופתי, אולם גם הוא לא היה יעיל. במצב הזה היא הרגישה שהיא חייבת לחזור למדיקס.

 

תמר פנתה שוב לצוות הניהול הרפואי האישי שלה, וזכתה לשירות מקיף. ראשית, לאחר מאבק בקופות החולים כדי לקבל אישור, רשם לה הרופא המלווה תרופה חדשה, שונה מזו שקיבלה. התרופה יעילה יותר וניתנת דרך הווריד פעם בשבוע בלבד. בשלב הבא נשלחה תמר למנתח מומחה אחר, שהומלץ לה על ידי מדיקס.

 

הניתוח בוצע בהצלחה רבה. סופסוף יכלה תמר לנשום לרווחה. רמות הסידן וה-PTH בדם ירדו והיא הרגישה טוב יותר, ובעיקר הרגישה שהיה על מי לסמוך. "המנהל הרפואי האישי של מדיקס צדק לכל אורך הדרך, ונתן לי המלצות נכונות ומדויקות", היא אומרת, "הרגשתי שנלחמים בשבילי, חיזקתם אותי במילים ובמעשים. אני לא יכולה לתאר במילים את ההתנהלות המקצועית והאנושית שלכם".

 

* שמות המטופלים שונו על מנת לשמור על פרטיותם