פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתסיפורים אישייםשינוי בטיפולכל קשר לפרו הוא מקרי בהחלט

כל קשר לפרו הוא מקרי בהחלט

יולי 2016
 
יוסי הגיע למדיקס בגלל פריחה מגרדת בכל הגוף ובלוטות לימפה נפוחות. "שבועיים קודם חזרתי מטיול של חודש וחצי עם הבן שלי בפרו, אז כשפניתי לרופאים הם מיד הניחו שמדובר בזיהום", הוא מספר.
 
יוסי קיבל טיפול נגד פרזיטים, בתקווה להיפטר מהזכרונות המגרדים של הטיול, אבל למרבה הצער זה לא עזר. אבל, את הגירוד אי-אפשר להמשיך לסבול והנפיחות מדאיגה, אז יוסי לא ויתר. וכך מצא את עצמו הולך מרופא לרופא, כדי לברר את פשר התופעות המציקות, ללא תשובות מספקות.

במהלך ההתייעצויות הרפואיות, הציע אחד הרופאים שיוסי יעבור הליך של ביופסיה, כדי לרדת לשורש העניין. הביופסיה נעשתה, אך גם היא לא הביאה לתוצאות. בשלב זה החליט יוסי להפסיק את השיטוט ולהתייעץ עם המומחים של מדיקס.
 
כמקובל במדיקס מונה ליוסי מנהל רפואי אישי, שקיים איתו שיחה מעמיקה, ערך לו בדיקה גופנית ועבר בדקדקנות על התיק הרפואי. מנהל המחלה החליט לפעול בשני אפיקים במקביל: עריכת בירור נוסף במרפאת מטיילים כדי לשלול בכל זאת אפשרות של זיהום, והפניה לביופסיה נוספת, מלאה.
 
מנהל המחלה של יוסי הסביר לו כי מנסיונו ביופסיה כמו זו שנעשתה לו קודם, שבה מוציאים רק חלק קטן מבלוטת הלימפה, מספקת מידע חלקי בלבד שלא ניתן להתבסס עליו. הוא המליץ לו לערוך ביופסיה נוספת, שבה יוציאו את הבלוטה בשלמותה לבדיקה.
 
הבירור העלה כי אכן אין ליוסי בעיה זיהומית, לא "התלבשו" עליו אף פרזיטים וכל קשר לטרקים בפרו הוא מקרי בהחלט. לעומת זאת, אימתה הביופסיה את ההשערה הראשונית של מנהל המחלה כי מדובר במחלה נדירה. כה נדירה, שלמעשה הניסיון הכי גדול איתה בארץ הוא של רופאה שראתה בסך הכל שני מקרים.
 
יוסי סובל ממחלה בשם קימורה, מחלה דלקתית כרונית שמקורה אינו ידוע. התסמין הנפוץ ביותר של המחלה הוא נפיחות בבלוטות הלימפה באזור הצוואר.
 
יוסי מטופל כעת בתרופות שנועדו להקל על התסמינים, ומרגיש הרבה יותר טוב. הוא פחות שמח להיות מקרה נדיר, ואומר כי הוא היה מסתפק בהחלט באיסוף פרזיטים בפרו.
 
* שמות המטופלים שונו על מנת לשמור על פרטיותם