פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתסיפורים אישייםשינוי בטיפול"בלי מדיקס אולי לא הייתה לי היום אמא"

"בלי מדיקס אולי לא הייתה לי היום אמא"

כששושנה חלתה בסרטן, היה ברור לבן שלה, סוכן ביטוח מנוסה, שמה שהיא והמשפחה צריכים עכשיו זה ליווי רפואי אישי של מדיקס. הבן, אבי: "קיבלנו הרבה יותר מחוות דעת שנייה. זכינו להסתכלות מערכתית מקיפה, רצינית ולא משוחדת"

כשהסימפטומים של שושנה התחילו, היא לא סיפרה לאף אחד. כזאת היא – לא אוהבת להטריד. כשהלכה סופסוף להיבדק, התברר כי יש לה סרטן ברחם. מאחר שבנה של שושנה הוא סוכן ביטוח, שמכיר היטב את השירות של מדיקס, הפנייה מהמשפחה הגיעה מיד לאחר האבחנה הקשה.
 
"לא ידענו מה לעשות עם הבשורה, איך בכלל ניגשים לזה, כל כך הרבה שאלות עמדו על הפרק – לנתח, לא לנתח? ואם מנתחים, להוציא רק את הרחם או גם את השחלות? האם להכניס אותה גם לטיפולי כימותרפיה? מצד אחד, חווינו הרבה בלבול וחוסר ידיעה מעצם המצב המלחיץ ובגלל שהרופאים לא משתפים בהכל", משחזר הבן אבי, "ומצד שני, אתה נדרש לקבל המון החלטות גורליות, ומהר".
 
שירות ניהול מחלה של מדיקס נועד, בין השאר, לסייע במצבים כאלה. לשושנה מונה מנהל רפואי אישי, שבחן את התיק שלה בקפידה ושלח את בדיקות הדימות לרוויזיה, על פי הנוהל המקובל במדיקס.
 
בבדיקות החוזרות נמצאו ממצאים, שלא נראו קודם, שהעידו על פיזור משני של הגידול, לא רק ברחם, ובסמוך לכלי דם מרכזי. בעקבות הממצאים, המליץ האונקולוג של מדיקס לבצע ניתוח בגישה פתוחה, ולאחריו טיפול כימותרפי וקרינה.
 
אבי: "קיבלנו במדיקס לא רק חוות דעת שנייה, אלא הרבה יותר מזה - הסתכלות מערכתית, רצינית ולא מוטה. זה היה חשוב לנו מאוד למצוא מקום מקצועי ואובייקטיבי, והצוות של מדיקס היה היחיד שנתן לנו תשובות אמיתיות, ולא פחות חשוב – אכפתיות".
 
שושנה עברה את הניתוח ובהדרגה חזרה להרגיש טוב יותר. אבל, כשנה וחצי לאחר מכן, בבדיקות שגרתיות, התגלה שהמחלה חזרה, והפעם בצורה מפושטת.
 
הרופאה של שושנה המליצה לה לחזור לטיפול הכימותרפי שקיבלה קודם. במדיקס, לעומת זאת, המליצו על טיפול משולב – כימותרפי וביולוגי. כמו כן, המליצו לשושנה לבדוק אם היא מתאימה לטיפול בתרופה האימונותרפית קיטרודה, והתברר שכן, היא מתאימה.
 
אבי מספר כי הגישה של בית החולים להציע שוב ושוב את הטיפול שכשל, איכזבה אותו. "שאלנו איך זה יכול לעזור לתת כימותרפיה אם זה לא עזר בפעם הראשונה, הרוחות התלהטו וממש זרקו אותנו מהחדר", מספר אבי. לאחר שבבית החולים גם סירבו לעשות לשושנה PET CT, בדיקה חשובה ביותר, שכלל לא יידעו את המשפחה על האפשרות לעשות אותה, הם איבדו את האמון בבית החולים.
 
במדיקס הציעו למשפחה להעביר את שושנה לטיפול בבית חולים אחר, ואף תיאמו להם פגישה עם מומחית מובילה בתחום. "כשהגענו לפגישה, היא כבר הכירה את המקרה והייתה מצויה בכל הפרטים", מספר אבי.
לדבריו, הטיפול והיחס שקיבלו בבית החולים החדש היו שונים לגמרי. "ההבדל היה של שמים וארץ", קובע אבי, "הרופאה מטפלת באמא שלי באופן אינדיווידואלי, ולא כמו על סרט נע. היא רואה את אמא שלי, ומשנה את הטיפול מדי פעם בהתאם לנסיבות המשתנות".
 
אבי מבקש לציין גם את הליווי הפסיכוסוציאלי שקיבלה אימו במדיקס. "העובדות הסוציאליות במדיקס הן ממש נשמות טובות. אמא היא בן אדם מאוד ורבלי, שצריך לדבר. העובדה שהיה מי שהקשיב לה וליווה אותה, מישהו שהיא יכלה להשתפך בפניו ולחלוק איתו את השעות הקשות, זה כבר היה חצי ריפוי בשבילה".
 
מצבה של שושנה היום טוב, והסמנים של הסרטן ירדו כמעט לנורמה. הבן, אבי, מרוצה מהבחירות שעשו, ואומר: "אלמלא מדיקס יכול להיות שאמא לא הייתה איתנו היום".