פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

סקירת השנה החולפת

10/01/2019 | מאת: יונתן שטרנברג

2018 הייתה שנה דינמית מאוד בתחום השירותים הרפואיים וביטוחי הבריאות. ראינו שותפויות וערוצי הפצה חדשים, חדשנות מוצרית, מגמת קסטומיזציה (התאמה אישית) גוברת בתחום הביטוחים הקולקטיביים, צעדים נוספים לקראת דיגיטציה של שרשרת הערך, וחברות טכנולוגיה מ-Grab ועד Amazon – כולן מזהות את הפוטנציאל בתחום הבריאות ומגבירות את מעורבותן בו.

אבקש להתמקד בשתי מגמות משמעותיות שישפיעו באופן מהותי על הדרך בה אנו מספקים שירותים רפואיים וצורכים אותם, ובכך גם ישפיעו על תחום ביטוחי הבריאות.

 

גנטיקה, רפואה מותאמת אישית ומניעתית

 

בדיקות גנטיות הופכות לנגישות יותר, ומאפשרות הזדמנויות רבות יותר לטיפול מותאם אישית. ריצוף גנטי שלם בקנה מידה גדול, יאפשר לנו להבין טוב יותר את מקורן של רבות מהמחלות הקשות ביותר הקיימות כיום. ניתוח של שפע המידע והנתונים יאפשר לנו לקבוע תוכניות מניעה מותאמות אישית, אשר יסייעו במניעת מחלות שונות, כגון: סכרת, מחלות לב ומחלות כלי דם, וכן לאבחן בצורה מדויקת מחלות קריטיות (כגון סרטן ומחלות נוירודגנרטיביות) ולהתאים טיפול אופטימלי המתבסס על הצרכים והמאפיינים הייחודיים של המטופל.

 

הכל נמצא בנתונים

 

מכשור לביש עדיין לא כבש את השוק בסערה,  והיישומים העיקריים שלו ממוקדים בסיוע לניהול אורך חיים בריא. עם זאת, האפשרויות הן אינסופיות, ומתרבות עם התפתחותן של צורות שונות של מכשור רפואי לביש, כגון: טלאים, חולצות, מכנסיים, גרביים ועוד,  בהם מוטמעת טכנולוגיה שמטרתה שיפור איכות חיינו בוריאותנו. באמצעותם יתאפשר לנו לאסוף נתונים על אנשים בריאים באופן מתמשך, לזהות גורמי סיכון וגורמים מנבאים, ולא לחכות עם הטיפול עד להתפרצות המחלה.

 

למידת מכונה ובינה מלאכותית (AI) הינן יכולות מהפכניות נוספות המאפשרות לנתח כמויות גדולות של נתונים שנאספו ממקורות שונים, כמו גם תוצאות בדיקות, רשומות רפואיות אלקטרוניות (EMR) ונתונים נוספים, על-מנת למצוא דפוסים, היקשים ותובנות, ובסופו של דבר לבצע תחזיות והמלצות המבוססות על אלגוריתמים מתקדמים. דוגמה לכך היא הפעלה של צ'טבוטס (Chatbots) ע"י בינה מלאכותית,  מכשיר המשמש ככלי למיון ראשוני של מטופלים, באמצעות מענה על שאילתות בריאות בסיסיות והערכת סימפטומים.

 

מחקרים רבים חוזים כי אנו עומדים בפני מחסור עולמי של 7.2 מיליון עובדי בריאות, נתון אשר צפוי להכפיל את עצמו עד שנת 2035. בהתחשב בכך, בינה מלאכותית הינה מרכיב קריטי בפיתוח זירת הבריאות העולמית, ולאורך זמן נוכל לראות יותר ויותר יישומים פעילים שלה. הדבר יעזור להפחית ביקורים מיותרים אצל רופאים ובבתי חולים, תוך העצמת החולים ומתן מידע שיסייע בקבלת החלטות מושכלות.

 

בינה מלאכותית משמשת כבר היום לאבחונים פתולוגיים ורדיולוגיים (כגון בדיקות דימות) ברמת דיוק גבוהה מאוד. אין זאת לומר שבינה מלאכותית תחליף לחלוטין את הרופאים, אבל היא יכולה להגביר את היעילות באופן משמעותי, לספק כלי רב עוצמה לתמיכה בהחלטות ולזרז תהליכים רפואיים.

 

כל אלו ועוד הינן יוזמות מבורכות שלרוב מציעות חווית שירות רחבה ואיכותית יותר.

 

אך חשוב לזכור כי בעת מתן שירות או מוצר רפואי, חיוני להבטיח שהוא מביא עימו ערך אמיתי ללקוח, ותמיד פועל על-פי עקרונות רפואה מבוססת ראיות. במדיקס, אנו גאים להיות שותפים של מבטחים ותאגידים מובילים, הפועלים  להציג פתרונות חדשים וחדשניים ולהבטיח נגישות ויישום של טיפול איכותי, תוך יצירת שינוי של ממש בחייהם של אנשים.

 

בשנת 2019 נמשיך להרחיב את טווח ההשפעה שלנו ולהציע שירותים חדשניים אשר ישפיעו על עולם הבריאות. המשיכו לעקוב אחרינו – זמנים מרגשים מצפים לנו.

לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
4 מהפכות רפואיות שנולדו בעקבות מגפות
4 מהפכות רפואיות שנולדו בעקבות מגפות
נכון או לא נכון? גם הגופים הרשמיים מתקשים לספק מידע מהימן על הקורונה
נכון או לא נכון? גם הגופים הרשמיים מתקשים לספק מידע מהימן על הקורונה