פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתמידע רפואיחדשנות ברפואהאיך בוטוקס קשור לזה? 5 דברים שכנראה לא ידעתם על מיגרנות

איך בוטוקס קשור לזה? 5 דברים שכנראה לא ידעתם על מיגרנות

21/07/2019 | מאת: צוות מדיקס
איך בוטוקס קשור לזה? 5 דברים שכנראה לא ידעתם על מיגרנות

כמיליארד אנשים ברחבי העולם סובלים ממיגרנות. הכירו כמה פיתוחים חדשים בתחום

  1. ארגון המזון והתרופות של ארה״ב (FDA) אישר לאחרונה לשימוש תרופה בשם אימוביג (Aimovig), שהיא הראשונה אי פעם למנוע התקפי מיגרנה לפני תחילתם. אימוביג חוסמת את הפרשתו של חלבון בשם קלציטונין פפטיד שהוא אחד הגורמים להתקפי מיגרנה. בניסויים קליניים שנעשו בתרופה, דיווח אחד מכל שני חולים על ירידה של 50% במספר הימים בחודש בהם סבל ממיגרנה, על פני תקופה של שישה חודשים.
  2. מחקר שפורסם ב-2016 מצא כי טיפול בשם גירוי מוחי בזרם ישיר (Transcranial Direct Current Stimulation) עשוי להקל על כאבי מיגרנה. הטיפול מצליח להקל על תדירות ועוצמת הכאב תוך שינוי הרגישות בעצבים במוח, באמצעות העברה של זרם חשמלי חלש דרך הקרקפת.

  3. זריקות בוטוקס אושרו לשימוש בשנת 2010 כתרופה למיגרנה כרונית. הבוטוקס מוזרק סביב סיבים עצביים המעבירים כאב, וחוסם את שחרור הכימיקלים שמפעילים את העברת הכאב במוח.

  4. נשים נמצאות בסיכון כפול מגברים לסבול ממיגרנות. בזמן המחזור החודשי חוות נשים שינויים הורמונליים שעשויים לגרום למיגרנה. גם לאחר לידה נשים עשויות לפתח תסמינים של מיגרנה בשל צניחה ברמת האסטרוגן בגופן.

  5. במסגרת מחקר שנערך בטאיוואן בקרב סובלים ממיגרנה, נמצא כי במקרים רבים שינויים בלחץ האוויר באטמוספירה היו בהלימה למקרים בהם המשתתפים חוו כאבי ראש עזים. לחץ האוויר באטמוספירה משפיע על התרחבות והתכווצות כלי הדם בגוף. כשהלחץ עולה – כלי הדם נעשים צרים יותר, כשהלחץ יורד – כלי הדם מתרחבים. המחקר מצא כי גם סטיות קלות מלחץ האוויר הממוצע בעונה עלולות לחולל התקפי מיגרנה.

לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
4 מהפכות רפואיות שנולדו בעקבות מגפות
4 מהפכות רפואיות שנולדו בעקבות מגפות
נכון או לא נכון? גם הגופים הרשמיים מתקשים לספק מידע מהימן על הקורונה
נכון או לא נכון? גם הגופים הרשמיים מתקשים לספק מידע מהימן על הקורונה