פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתמידע רפואיהתמודדות עם מחלההודיעו לך שחלית בסרטן. איך מתמודדים?

הודיעו לך שחלית בסרטן. איך מתמודדים?

28/11/2013 | עדכון: 28/05/2014 | מאת: אן פריי

ההתמודדות הנפשית עם סרטן לא פחות חשובה מההתמודדות הרפואית, אז הנה כמה עצות איך להקל על עצמכם

"אני זוכרת את הבוקר של היום שאחרי שקיבלתי את האבחנה שלי - התיישבתי במיטה, הנחתי את רגליי על הרצפה, והתחלתי לבכות... אבל רק ל-60 שניות. ואז אמרתי לעצמי (בקול רם), 'המחלה זו לא הולכת להרוג אותי'. האמנתי בכך אז, ואני מאמינה בזאת עכשיו. זה היה לפני יותר מארבע שנים". אן פריי, מומחית בשיקום וחולת סרטן, משוכנעת שהלך הרוח שלכם, הגישה, איך שאתם רואים את הדברים זה החלק החשוב ביותר במסע ההחלמה. בישרו לכם שלקיתם בסרטן? הנה חמישה צעדים שמציעה פריי כדי לסייע לכם בהתמודדות הרגשית:

 

 1. אמצו את הפחד
  הודו בפחד שלכם, אבל אל תאפשרו לו לכרסם בכם. הודו בכך שיש לכם סרטן, ונועו קדימה. התחילו לעשות את מה שצריך להיעשות, צעד אחר צעד. נסו לא להיכנס לפניקה, והתחילו בהרפתקה מוזרה וחדשה זו בחייכם. שום דבר לא מושג על ידי התעמקות בתרחישים ובמקרים הגרועים ביותר. בעצם, כן, קיים הישג אחד - אתם מפחידים את עצמכם ואת כל מי שסביבכם. לא כל כך יעיל לריפוי.

 2. גייסו חברים
  גייסו את אלה שאתם אוהבים כדי שיהיו התומכים הגדולים שלכם בתקופת המאבק במחלה. איך? ספרו להם מה קורה ותבהירו להם שאתם הולכים להתמודד עם מלוא המשמעות של כל מה שצפוי לכם בלי לאפשר לפחד לכרסם בכם. עזרו להם לחזק את הנחישות שלכם לנצח. הכירו בעובדה שאתם עשויים להיות אמיצים יותר מהם. ייתכן שיהיה עליכם לחזק אותם כדי שהם יוכלו לחזק אתכם בחזרה. זכרו, גם הם כנראה לא עברו את זה קודם, אז אתם מנסים להתמודד יחד.

 3. לכו יחד לרופא
  במידת האפשר אל תלכו לבד לרופא, במיוחד בהתחלה כשאתם מנסים לבחור את המנתח והאונקולוג שלכם. כשמישהו מתלווה אליכם, אתם יכולים לתת לו לרשום את הפרטים בעודכם מדברים עם הרופא. איש התמיכה שלכם יכול גם להיות שם כדי להחזיק לכם את היד, אם תרגישו בכך צורך. אפשרו לו לשאול את הדברים שאולי אתם לא חשבתם עליהם. אם יש לכם מזל, הם גם יקחו אתכם לגלידה לאחר הפגישה...

 4. תשאלו את הרופאים
  בילוי בקריאה מרובה על המחלה שלכם באינטרנט עלול לייצר פחדים מיותרים. אם תשאלו את הרופאים והאחיות את השאלות הנכונות, תוכלו ללמוד את מה שאתם צריכים לדעת ורלוונטי לכם. לעתים קרובות הם יספקו לכם חוברות או ספרים לקריאה על המחלה. סמכו על מקורות אלה.

 5. תחיו
  אם לא עשיתם את זה עד עכשיו, התחילו לחיות את החיים במלואם. תראו את עצמכם כמי שגדלים ומתחדשים ללא הרף, לא רק בתאים חדשים חיוביים, אלא גם בעמדות חדשות ובהתנהגויות חדשות. איך אתם יכולים "להמציא עצמכם מחדש"? תחשבו על שינויים בדרך שבה אתם מתנהגים, בעבודה שאתם עושים, בשירותים שאתם מציעים. הבינו מה הדרך הכי נכונה עבורכם והתחילו לפרוח.


אן פריי היא מומחית בתחום שיקום והתחלה מחדש. המאמר פורסם ב"האפינגטון פוסט" בנובמבר 2013 ותורגם על ידי אריאלה סוויד יזמית "הקמפוס הורוד", תוכנית העצמה והקניית כישורי יזמות לנשים מחלימות מסרטן השד

לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
4 מהפכות רפואיות שנולדו בעקבות מגפות
4 מהפכות רפואיות שנולדו בעקבות מגפות
נכון או לא נכון? גם הגופים הרשמיים מתקשים לספק מידע מהימן על הקורונה
נכון או לא נכון? גם הגופים הרשמיים מתקשים לספק מידע מהימן על הקורונה