שאל שאלה

ביקרת באתר שלנו ועדיין יש לך שאלות? אתה מוזמן לפנות אלינו בכל עת

יעוץ והכוונה הניתנים שלא במסגרת פתיחת שירות אינם מהווים תחליף לבדיקה או לייעוץ אצל רופא ואינם בגדר "אבחנה רפואית" או "חוות דעת רפואית".
בכל מקרה של בעיה דחופה, מקרה חירום או מצב מצוקה (גופני או נפשי), יש לפנות לקבלת טיפול רפואי אצל הרופא המטפל, לחדר מיון בבית חולים קרוב או למגן דוד אדום.

פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתמידע רפואישינוי בטיפולמידע רפואימיהם מעכבי ארומטז ואת מי הם מעכבים?

מיהם מעכבי ארומטז ואת מי הם מעכבים?

08/04/2015 | מאת: ד"ר שולמית ריזל

מעכבי הארומטז ניתנים לנשים החולות בסרטן שד המבטא קולטנים להורמונים ושנמצאות בגיל המעבר

משפחת מעכבי הארומטז כוללת שלוש תרופות - Femara, Arimidex, Aromazin - נגד סרטן השד. תרופות אלה יעילות בתנאי שהגידול בשד מכיל קולטנים להורמוני המין הנקביים (אסטרוגן ו/או פרוגסטרון) ובתנאי שאין פעילות הורמונלית בשחלות.
 
מה זה?
אנזים הארומטז קיים בכמה רקמות בגוף המייצרות אסטרוגן. גם גידולי שד המבטאים קולטנים להורמוני מין נקביים מייצרים אסטרוגן בעזרת אנזים זה. עיכוב הפעולה של האנזים גורם להפסקת ייצור האסטרוגן. מחקרים הראו הקטנה, ולעתים אף היעלמות, של גידולים בזכות טיפול באחת משלוש התרופות מעכבות הארומטז.
 
למי מתאימה התרופה?  
  1. נשים שאובחנו עם  סרטן שד חודרני מוקדם לאחר ניתוח. לעתים התרופה ניתנת מיד לאחר האבחון והניתוח, ולעתים לאחר מספר שנות טיפול בטמוקסיפן. הטיפול מפחית את הסיכון להישנות המחלה.
  2. נשים עם סרטן שד מקומי-אזורי מתקדם ולא נתיח, או כאשר יש עדות לגרורות.

    ד"ר שולמית ריזל היא מנהלת היחידה לאונקולוגיה של השד בבית חולים בילינסון ויועצת למדיקס
אספירין – לא מועיל, לא מזיק. האומנם?
אספירין – לא מועיל, לא מזיק. האומנם?
מפרצת באבי העורקים - הרוצח השקט
מפרצת באבי העורקים - הרוצח השקט
מהי מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD)?
מהי מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD)?