שאל שאלה

ביקרת באתר שלנו ועדיין יש לך שאלות? אתה מוזמן לפנות אלינו בכל עת

יעוץ והכוונה הניתנים שלא במסגרת פתיחת שירות אינם מהווים תחליף לבדיקה או לייעוץ אצל רופא ואינם בגדר "אבחנה רפואית" או "חוות דעת רפואית".
בכל מקרה של בעיה דחופה, מקרה חירום או מצב מצוקה (גופני או נפשי), יש לפנות לקבלת טיפול רפואי אצל הרופא המטפל, לחדר מיון בבית חולים קרוב או למגן דוד אדום.

פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתמידע רפואישינוי בטיפולמידע רפואיחלית בסרטן המעי הגס? המלצות לצעדים ראשונים

חלית בסרטן המעי הגס? המלצות לצעדים ראשונים

14/06/2015 | מאת: מערכת מדיקס

סרטן המעי הגס מתפתח מעט, אז לא כדאי לוותר על בחירה נכונה של טיפול

בין אם גילית את המחלה באמצעות קולונוסקופיה שגרתית ובין אם הגילוי בא בעקבות סימפטומים מדאיגים, הידיעה כי חלית בסרטן המעי הגס אף פעם אינה קלה. אבל בתוך כל הצער הזה, יש גם חדשות טובות: כיום 70%-97% מהחולים בסרטן המעי הגס יחלימו ממנו – אם גילו אותו בשלבים מוקדמים. מאחר שסוג זה של סרטן מתפתח לאט מאוד ובדרך כלל אינו מהווה סכנת חיים מיידית, מומחים בתחום ממליצים כי לאחר קבלת האבחנה אל תוותרו על השלבים הבאים:
 
  1. בקשו חוות דעת נוספת.
  2. אם יש סימנים לכך שהסרטן שלכם הוא תורשתי (למשל: אבחנה לפני גיל 50, או שלושה מקרים של סרטן במשפחה, או אבחנה של מספר גידולים במעי הגס ובחלחולת) – פנו לקבלת ייעוץ גנטי.
  3. תנו עדיפות למקום שמעניק שירות סיוע והכוונה מעבר לטיפול עצמו: הסבר פשוט ובהיר של האבחנה ושל דרכי הטיפול האפשריות, הכוונה לסיוע רפואי משלים וסיוע פרא-רפואי, הפניה לקבוצות תמיכה או לטיפול רגשי פרטני.
  4. בחרו לקיים את הטיפול במקום שיש לו ניסיון רב בתחום זה. יש סיכוי גבוה יותר שתקבלו שם תוצאות טובות יותר ותיתקלו בפחות סיבוכים.
  5. קחו בחשבון את החשיבות של עבודת צוות: קבעו תור לכירורג, לאונקולוג ולאונקולוג המתמחה בהקרנות. חשוב לשמוע את הדעה של שלושת בעלי המקצוע, כדי שתקבלו המלצה מהימנה אם יש צורך בניתוח בלבד או גם בטיפול אונקולוגי (כימותרפי/הקרנות) לפני הניתוח או אחריו.
ועוד נקודה לסיום: מטופלים רבים חוששים שיזדקקו לביצוע של קולוסטומיה (ניתוח לפתיחת פתח בדופן הבטן). כדאי שתדעו שרוב החולים בסרטן המעי הגס אינם נזקקים לסטומה קבועה. הצורך בסטומה נקבע על-פי מיקום הגידול, לרוב במקרים שהוא ממוקם בחלק הסופי של המעי הגס (בחלחולת) אך גם אז לא בכל המקרים.
אספירין – לא מועיל, לא מזיק. האומנם?
אספירין – לא מועיל, לא מזיק. האומנם?
מפרצת באבי העורקים - הרוצח השקט
מפרצת באבי העורקים - הרוצח השקט
מהי מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD)?
מהי מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD)?