פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתמידע רפואישינוי בטיפולמידע רפואיאיך מטפלים בסרטן וממשיכים לעבוד

איך מטפלים בסרטן וממשיכים לעבוד

16/06/2015 | מאת: מערכת מדיקס

כמה צעדים שיעזרו לך להתכונן לשגרה חדשה

אחת מההחלטות הרבות שבפניהן ניצב חולה סרטן היא אם להמשיך לעבוד במהלך הטיפולים. זו ללא ספק שאלה מאוד אינדיווידואלית, שיש רק בן אדם אחד שיכול לענות עליה – אתה. שיקולים שכדאי לקחת בחשבון – אופי העבודה, הריחוק של מקום העבודה מהבית ומבית החולים, תוכנית הטיפול, רשת תמיכה, משפחה וצרכים כלכליים.
 
אם החלטת להמשיך לעבוד, כדאי שתיערך לכך ותדאג לעצמך לכמה הקלות שיעזרו לך לעבור את התקופה בשלום. ההתאמות יכולות לבוא לידי ביטוי בשעות עבודה, הדרכה לתפקיד חדש, הגמשת נוהלי עבודה, אפשרות לעבודה מהבית, מעבר לחדר מרוחק לשם מניעת הידבקות במחלות וכד'.
 
זכור כי במקרה הצורך גם החוק עומד לצדך: המעביד מחויב לפי החוק להתאים את תנאי העבודה למצבו החדש של העובד. הנה כמה המלצות שלנו להמשך עבודה מוצלח לכל הצדדים: 
 1. לו"ז גמיש
  יש כמה אפשרויות ליצור לעצמך לו"ז גמיש בעבודה שיאפשר לך לשמור על איזון בין המחויבות לעבודה לבין הזמן הנדרש לטיפולים ולמנוחה. בדוק עם המעסיק שלך מה יכול להתאים גם לו: קיצור שעות העבודה, מעבר למשרה חלקית; עבודה מהבית, לפחות בחלק מהזמן. עידן האינטרנט פותח בפנינו את האפשרות לוותר על נוכחות פיזית במשרד. עבודה מהבית תאפשר לך לשמור על קשר עם המשרד, באמצעות טלפון או מייל, וגם לקחת פסקי זמן למנוחה כשתזדקק לכך.
   
  אפילו אם רק תגמיש את שעות העבודה, זה יכול לעזור. שעות התחלה וסיום משתנות יקלו עליך לקבוע תורים עם רופאים ולעבור בדיקות בלי להילחץ. מובן כי קיימת גם אפשרות לבקש מהבוס אישור לצאת באמצע העבודה בכל עת שזה נחוץ ולהשלים את השעות מאוחר יותר.
   
 2. מועדי טיפולים
  נסה לקבוע טיפולים בימי חמישי, כך שיתאפשר לך לנוח בסוף השבוע לאחר הטיפול. נסה לקבוע טיפולים בימי חמישי, כך שיתאפשר לך לנוח בסוף השבוע לאחר הטיפול

 3. הפחתת עומס
  זה לא יזיק אף פעם, אבל במיוחד בתקופת טיפולים - אל תעבוד עד קצה גבול היכולת, הקשב מה יש לגוף שלך לומר בעניין.
   
  ואם כבר מזכירים את הגוף, פעילות גופנית היא דרך בדוקה ומומלצת להפחית לחץ. נסה לשלב ביום העבודה הפסקות קצרות לפעילות - מתח את האיברים, עשה יוגה או צא להליכה בחוץ. 
   
  ייתכן שתצטרך להתאמן בלהגיד "לא" – למשל, אם מבקשים ממך להישאר עד שעות מאוחרות בשביל פרויקט שאינו דחוף.
   
  עוד דרך להפחית לחץ בעבודה היא הכנת רשימת משימות (To Do List). פשוט ערוך רשימה של כל הדברים שאתה צריך לעשות, ואז תתעדף את המשימות והקצה להן זמן סביר.


 4. התאמת סביבת העבודה
  דאג לכך שסביבת העבודה שלך תהיה נוחה ויעילה ותדרוש ממך כמה שפחות הוצאת אנרגיה מיותרת. למשל, אם אתה מבלה את רוב זמנך בישיבה ליד שולחן, שים בקרבת מקום את החפצים שאתה מרבה להשתמש בהם, כמו טלפון, מדפסת, קלסרים.
   
  פנק את עצמך בכרית נוחה לכיסא או רפד אותו בדרך אחרת שתהיה נוחה לך. זה עשוי לעזור, אם תקבל מהרופא שלך אישור על צרכים מיוחדים, כמו כיסא מיוחד או כל ציוד אחר שיקל על חייך.
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
4 מהפכות רפואיות שנולדו בעקבות מגפות
4 מהפכות רפואיות שנולדו בעקבות מגפות
נכון או לא נכון? גם הגופים הרשמיים מתקשים לספק מידע מהימן על הקורונה
נכון או לא נכון? גם הגופים הרשמיים מתקשים לספק מידע מהימן על הקורונה