שאל שאלה

ביקרת באתר שלנו ועדיין יש לך שאלות? אתה מוזמן לפנות אלינו בכל עת

יעוץ והכוונה הניתנים שלא במסגרת פתיחת שירות אינם מהווים תחליף לבדיקה או לייעוץ אצל רופא ואינם בגדר "אבחנה רפואית" או "חוות דעת רפואית".
בכל מקרה של בעיה דחופה, מקרה חירום או מצב מצוקה (גופני או נפשי), יש לפנות לקבלת טיפול רפואי אצל הרופא המטפל, לחדר מיון בבית חולים קרוב או למגן דוד אדום.

פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

לחץ ומחלות אוטואימוניות

מחלות אוטואימוניות הן בעצם כישלון של המערכת החיסונית. במקום לממש את ייעודה ולהגן על הגוף מפני חדירה של נגיפים וחיידקים מבחוץ, היא תוקפת תאים ורקמות בריאים בגוף. יש כ-80 סוגים שונים של מחלות אוטואימוניות, המתאפיינות בתגובות חיסוניות כלפי אנטיגנים (חלבונים שמערכת החיסון מזהה כחומר זר שיש להפעיל נגדו נוגדנים) עצמיים. 
 
עדיין לא ידוע בוודאות מה הסיבה לכך שמערכת החיסון מפעילה תגובה חיסונית נגד תאי הגוף. מחקרים מדברים על שילוב של גורמים גנטיים וסביבתיים. מחקרים רבים הצביעו על לחץ כאחד הגורמים הסביבתיים למחלות האוטואימוניות. 
 
התגובה לסטרס מאופיינת בהפרשת הורמונים חשובים, כדוגמת קורטיזול, המאפשרים לאדם להתמודד עם סכנות. אבל, כאשר החשיפה לתנאי לחץ היא ממושכת, היא עלולה לגרום לפגיעה במערכות הגוף בכלל ובתפקודה התקין של מערכת החיסון בפרט. 
 
לחץ נפשי לא רק משתתף בהתפתחות של המחלה, הוא גם עלול להוות גורם שמחמיר אותה.
 
 
אספירין – לא מועיל, לא מזיק. האומנם?
אספירין – לא מועיל, לא מזיק. האומנם?
מפרצת באבי העורקים - הרוצח השקט
מפרצת באבי העורקים - הרוצח השקט
מהי מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD)?
מהי מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD)?