פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

מה מבטיח את איכות הטיפול?

מאת: מערכת מדיקס

שני מרכיבים חיוניים של הטיפול הרפואי הם רפואה מבוססת עובדות וקבלת החלטות משותפת

רפואה מבוססת עובדות חייבת להעמיד את המטופל במרכז. על פי גישה זו, תפקידו של הרופא לאסוף את המידע האמפירי הרלוונטי להחלטה שעל הפרק, להצליב את המידע הזה עם ידיעותיו המקצועיות ולהציג המלצה טיפולית הלוקחת בחשבון את נטיותיו, העדפותיו ונסיבותיו של המטופל הספציפי. אבל, ההתחשבות בערכיו של המטופל היא השלב הקשה ביותר בתהליך וגם השלב שזוכה למעט תשומת לב יחסית. 
 
הגישה של קבלת החלטות משותפת רואה במטפל ובמטופל שותפים מלאים בתהליך ההחלטה. הסוגיות הרפואיות נידונות במסגרת שיח פתוח בין הרופא והמטופל, כאשר הערכים והנטיות של המטופל מהווים חלק מהשיקולים הנלקחים בחשבון. הגישה מספקת מסגרת דיון שבאמצעותה נתונים רפואיים ודעת המטופל מובאים לתוך השיח של הייעוץ. ללא מסגרת מנחה, מומחים מנסים להתחשב במאפיינים האישיים של המטופל, אך לרוב על ידי ניחש או הסקת מסקנות על דעת עצמם במקום לנהל דיון מסודר בנושא. 
 
לכן, לדעת כותבי המאמר שפורסם במגזין איגוד הרפואה האמריקאי, התהליך המשולב מאפשר לחולה לשלב את המומחיות של הרופא עם סדר העדיפויות שלו בתור מטופל. בלי דיון משותף, קבלת החלטה נוטה לרודנות של נתונים, ואפילו יישום הנתונים נעשה בחוסר דיוק. וכן להפך. ללא נתונים איכותיים, המסגרת הדיונית המשותפת נשארת חסרת תוכן כך שהיא אינה מכוונת לטיפול הנכון ביותר. 
 
 
 
מחשבות על שמיים כחולים ועל האוויר שאנו נושמים
מחשבות על שמיים כחולים ועל האוויר שאנו נושמים
השלב הבא בטיפול בקורונה: סטרואידים
השלב הבא בטיפול בקורונה: סטרואידים
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה