פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

מה זה טיפול אדג'ובנטי?

23/07/2015 | מאת: ד"ר שולמית ריזל

מי צריך טיפול אדג'ובנטי ומה התועלת שלו

טיפול אדג'ובנטי הוא טיפול משלים - כימותרפיה, טיפול הורמונלי, טיפול ביולוגי, רדיותרפיה - הניתן לחולי סרטן לאחר שעברו ניתוח להסרת הגידול.
 
חולי סרטן תוהים לעיתים מדוע עליהם לקבל טיפול נוסף לאחר שהגידול כבר הוצא. התשובה היא שהטיפול האדג'ובנטי משפר את סיכויי ההחלמה ומפחית את הסיכון להישנות שלה. טיפול כזה ניתן גם כאשר אין ממצאים של סרטן בהדמיה של Pet CT, כיוון שההנחה היא שמספר קטן של תאי סרטן נותר בגוף אחרי הניתוח, או שנפלט מהגידול הראשוני והתמקם בחלקים אחרים של הגוף. הטיפול ניתן בתקווה שיצליח להשמיד את התאים האלה.
 
ניתן להתאים את הטיפול האדג'ובנטי למצבו האישי של המטופל, שכן הסרת הגידול בניתוח מאפשרת לרופאים לקבל מידע מדויק יותר מאשר זה המתקבל בסריקות שנעשות לפני ניתוח. לאחר הניתוח ניתן לבחון בקפידה במיקרוסקופ את הרקמות שהוסרו ולקבל מידע ברור על שלב הגידול, על המיקום שלו ועל המאפיינים המולקולריים שלו. בנוסף, הפתולוג יכול לחפש קולטנים הורמונליים מסוימים או מוטציות שקיומם עשוי להשפיע על בחירת הטיפול האדג'ובנטי.
 
ד"ר שולמית ריזל היא מנהלת היחידה לאונקולוגיה של השד בבית חולים בילינסון ויועצת למדיקס
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
4 מהפכות רפואיות שנולדו בעקבות מגפות
4 מהפכות רפואיות שנולדו בעקבות מגפות
נכון או לא נכון? גם הגופים הרשמיים מתקשים לספק מידע מהימן על הקורונה
נכון או לא נכון? גם הגופים הרשמיים מתקשים לספק מידע מהימן על הקורונה