פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתמידע רפואישינוי בטיפולמידע רפואיבדרך לניתוח עוצרים ביוטיוב

בדרך לניתוח עוצרים ביוטיוב

26/08/2015 | מאת: מערכת מדיקס

סקירה של עשרות מחקרים מראה שלמוזיקה יש כוח מרפא. האזנה למוזיקה לפני ניתוח, במהלכו ואחריו מפחיתה את הכאב

"דבר טוב אחד לגבי מוזיקה: כשהיא מכה בך, אתה לא יודע כאב", אמר בוב מארלי ומתברר שידע מה הוא אומר. מחקר במגזין הרפואי היוקרתי "לנצט" נותן תוקף מדעי לדברים.
 
מהמחקר עולה כי מטופלים שהאזינו למוסיקה היו פחות חרדים לאחר הניתוח ונזקקו לפחות משככי כאבים. 
 
צוות החוקרים בחן 73 ניסויים שבהם השתתפו כ-7,000 מטופלים בעת שהיו לפני ניתוח או אחריו. הם השוו בין מטופלים שהאזינו למגוון רחב של סגנונות מוזיקליים מרגיעים לבין קבוצת ביקורת שנחלקה לכמה סוגים: מטופלים שקיבלו לשימוש אוזניות ללא מוזיקה, כאלה שהאזינו לרעש לבן (צליל רקע קבוע שמסתגלים אליו עד שכעבור זמן קצר הוא נעלם מהתודעה), קבוצה שקיבלה טיפול שגרתי ומטופלים שפשוט הניחו להם לנוח ללא כל הפרעה.
 
התוצאות נעמו לאוזן: מטופלים שהאזינו למוזיקה סבלו פחות מתחושת חרדה ונזקקו לפחות משככי כאבים. לסוג המוזיקה ולעיתוי השמעתה לא הייתה השפעה על התוצאה. למעשה, המוזיקה השפיעה גם כשמנותח היה נתון בהרדמה כללית. 
 
החוקרת הראשית, ד"ר קתרין מידס, למדה ממקור ראשון על יכולתה של המוזיקה לשכך כאבים ללא תופעות לוואי. בשבילה עשה את העבודה האלבום "הצד האפל של הירח" של פינק פלויד, לאחר שעברה ניתוח בירך. "מוזיקה היא דרך בטוחה, זולה ולא פולשנית שצריכה להיות זמינה לכל מי שעומד בפני ניתוח", מסכמת ד"ר מידס.
לאהוב (ולחיות) מכל הלב
לאהוב (ולחיות) מכל הלב
כוחות העל של החיבוק
כוחות העל של החיבוק
מגפה של ממש: העולם מגלה את סכנות הסיגריות האלקטרוניות
מגפה של ממש: העולם מגלה את סכנות הסיגריות האלקטרוניות