פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

הטיפולים נגמרו - מה הלאה?

מאת: מערכת מדיקס

הטיפולים נגד סרטן הסתיימו, ואפשר לנשום לרווחה. רגע לפני שחוזרים לשגרה יש כמה דברים שכדאי לברר

הרגע שבו סיימת את הטיפולים נגד הסרטן הוא ללא ספק אבן דרך משמעותית ותקופה מרגשת ומלאת ציפיות ותקווה. כדי להבטיח את בריאותך בעתיד, כדאי לצאת לדרך בחדשה לאחר שביררת עם הצוות המטפל מה צפוי לך וכיצד עליך לנהוג. הנה כמה שאלות שכדאי לקבל עליהן מענה בתום הטיפולים:
 
 1. האם אוכל לבקש את סיכום הטיפול ואת תוכנית ההבראה?
  סיכום טיפול כולל, בדרך כלל, את האבחנה ואת הטיפול הרפואי שקיבלת. תוכנית הבראה, לעומת זאת, צריכה לפרט את בדיקות המעקב הצפויות, את תדירות המפגשים העתידיים שלך עם הרופא המטפל ואת אמצעי המניעה שמומלץ לנקוט כדי לשמור על בריאותך.שני המסמכים האלה יועילו מאוד גם בפגישות שלך עם הרופא המטפל שלך. דעו: יש לכם זכות לקבל את סיכום הטיפול מבית החולים.

 2. האם צפויות תופעות לוואי שכדאי שאדע עליהן?
  כדאי לוודא אם המחלה שחלית בה או הטיפולים שעברת חושפים אותך לסיכונים בריאותיים חדשים, או אפילו לפיתוח סוג אחר של סרטן. למשל, האם לקחת תרופות שעלולות לפגוע בצפיפות העצם ולהגביר את הסיכון לאוסטאופורוזיס? באותה הזדמנות כדאי לברר לאילו סימפטומים יש לשים לב ואיך להתמודד איתם.

 3. היכן אוכל לקבל סיוע רגשי?
  גם לאחר ההחלמה רגשות של חרדה ודיכאון, שאולי צפו במהלך המחלה, יכולים להימשך. בתום תקופת הטיפולים יכול לעלות גם חשש חדש, מהישנות המחלה. הבריאות הנפשית חשובה לא רק לאיכות החיים שלך, אלא גם לזירוז ההחלמה. כדאי לבדוק אפשרויות טיפול פסיכו-סוציאלי, וגורם שניתן לפנות אליו במקרה הצורך.

 4. למי לפנות כדי לקבל מענה לבעיות גופניות פוטנציאליות, כמו כאבים, עייפות או בצקות?
  תופעות הטיפולים בסרטן חולפות לאט ובהדרגה. לעיתים עולים קשיים חדשים, כמו ירידה בחשק המיני או הפרעות שינה. לכן, גם אם הטיפולים מאחוריך, רצוי לבדוק למי ניתן לפנות בכל בעיה גופנית שגורמת אי נוחות או כאב.

 5. האם אני זכאי להבראה?
  קופות החולים מעניקות זכות לכשבוע ימי הבראה בבית מלון במחירים מסובסדים. בדקו בקופת החולים שלכם מה מגיע לכם.

 6. האם אני זכאי לטיפולים משלימים?
  טיפולים משלימים שונים, כמו פיזיותרפיה, ייעוץ תזונתי, ייעוץ מיני, עשויים להקל על השיקום והחזרה לשגרה. בדקו בקופות החולים גם מה מגיע לכם בתחומים אלה.
 
מחשבות על שמיים כחולים ועל האוויר שאנו נושמים
מחשבות על שמיים כחולים ועל האוויר שאנו נושמים
השלב הבא בטיפול בקורונה: סטרואידים
השלב הבא בטיפול בקורונה: סטרואידים
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה