פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

הדפס לי בבקשה צלעות

מאת: מערכת מדיקס

זה נשמע כמו מדע בדיוני, אבל זה אמיתי לגמרי. גבר בן 54, שנזקק להשתלת צלעות, קיבל אותן ממדפסת תלת ממד

בניתוח ראשון מסוגו קיבל גבר חולה סרטן צלעות חדשות שהודפסו בעבורו בהתאמה אישית.
 
מדובר בגבר ספרדי בן 54, החולה בסרקומה (סרטן העצמות) בדופן בית החזה. הגידול היה ממוקם מסביב למפתח הלב (עצם החזה) וחלק מכלוב הצלעות. כדי לכרות את הגידול בשלמותו, נאלצו הכירורגים להסיר קטע מהשלד.
 
כלוב הצלעות הוא מורכב, וקשה לשכפל אותו. בדרך כלל במקרים כאלה משתמשים בלוח שטוח מטיטניום (החומר המוביל בייצור של שתלים אורטופדיים), כדי לחזק את מבנה הצלעות. אבל זה אינו פתרון אידיאלי, שכן לוח הטיטניום עלול להשתחרר ולהגביר את הסיכון לסיבוכים.
 
לכן, החליט הצוות הכירורגי של המטופל בבית החולים סלמנסה שבספרד לנסות לפתור את הבעיה באמצעות שתל המודפס בהתאמה אישית. מעבר ליכולת ההתאמה האישית, היתרון בהדפסה התלת ממדית הוא המהירות של הפקת הדגם. וכשממתינים לניתוח מציל חיים, המהירות חשובה ביותר. 
 
הצוות חבר לחברת המוצרים הרפואיים האוסטרלית אנטומיקס, כדי ליצור בעבורו את שתל הטיטניום הייחודי שישכפל בדיוק את המבנה המורכב של עצם החזה והצלעות.
 
השתל המודפס
השתל המודפס
 
צוות הניתוח הספרדי השתמש בסריקות CT ברזולוציה גבוהה של חזה המטופל, כדי ליצור מחדש דגם של קיר החזה והגידול שצמוד אליו. מודל התלת ממד איפשר למנתחים לתכנן במדויק היכן לחתוך את כלוב הצלעות של המטופל והוא גם איפשר לאנטומיקס ליצור שתל שיתאים במדויק לגודל ולצורה האינדיווידואליים של חזה המטופל.
 
אנטומיקס שלחה את הקובץ למדפסת ארקאם ששוויה הוא 1.3 מיליון דולר ומסוגלת להדפיס מתכת. חומר הגלם של המדפסת הוא אבקת מתכת אשר מותכת בעזרת אלומה של אלקטרונים  לשכבה דקה בכל פעם. התוצאה המתקבלת היא של חלקי מתכת, בדרך כלל טיטניום או אלומיניום, חזקים ומוכנים לשימוש.
 
 
לאחר ההדפסה נשלח השתל לבית החולים בספרד, ושם הושתל בחזהו של המטופל. שבועיים לאחר מכן כבר שוחרר המטופל מבית החולים כשהוא מרגיש טוב ובתהליך החלמה.
 
הקורונה מוכיחה (שוב) שמגיפות הן שילוב של סוציולוגיה וביולוגיה
הקורונה מוכיחה (שוב) שמגיפות הן שילוב של סוציולוגיה וביולוגיה
פרקינסון: הנקודות הנוירולוגיות מתחברות
פרקינסון: הנקודות הנוירולוגיות מתחברות
עם קצת מזל: תגליות מקריות מובילות לפיתוח תרופות מצילות-חיים
עם קצת מזל: תגליות מקריות מובילות לפיתוח תרופות מצילות-חיים