פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

קרינה בול בגידול

קרינה באמצעות פרוטונים שולחת קרניים ממוקדות אל הגידול ואינה פוגעת בתאים שאינם סרטניים. מדוע בכל זאת לא משתמשים בה הרבה?

אחד הטיפולים המתקדמים ביותר היום בתחום הסרטן הוא רדיותרפיה באמצעות פרוטונים (Proton Beam Therapy): הטיפול מדויק מאוד, עם מעט תופעות לוואי באופן יחסי ושיעורי הצלחה גבוהים. מפאת עלותו הגבוהה, הוא נמצא היום רק ב-60 מרכזים רפואיים בעולם ובישראל עדיין לא.
 
איך זה עובד? 
בדומה לטכנולוגיות מתקדמות אחרות ברדיותרפיה, הקרנת פרוטונים פועלת על ידי העברה של קרינה באנרגיה גבוהה לגידול. הקרינה גורמת נזק לדנ"א של התאים הסרטניים ומובילה להרס של תאים אלה. אבל, בניגוד לטכנולוגיות אחרות של הקרנה, ל-PBT יש יכולת  להניע את הפרוטונים במהירות משתנה לפי העומק של התאים הסרטניים באיבר בגוף, כך שהם פוגעים רק בתאים הסרטניים ואינם ממשיכים הלאה. היכולת המופלאה הזאת מפחיתה למינימום את מספר הרקמות הלא סרטניות שמושפעות מהטיפול, מה שמבטיח פחות תופעות לוואי.
 
למי זה מתאים?
למרות כל המעלות שמנינו, הטיפול אינו מתאים לרוב חולי הסרטן, ולא רק בגלל שהוא יקר מאוד. דווקא יכולת הדיוק של הטכנולוגיה הפרוטונית אינה בעלת תועלת ברוב הגידולים, משום שבדרך כלל עדיף שהקרינה תפגע גם ברקמות הסובבות את הגידול כדי להבטיח שלא יישארו שום שוליים שעלולים להתפשט ולהפוך לגרורות סרטניות במקומות נוספים בגוף. הטיפול מועיל במיוחד בגידולים שיש להם גבולות ברורים או בסוגים של סרטן שבהם ההקרנה עלולה לסכן רקמות בריאות עדינות, למשל במוח או בעיניים. גם במקרים של סרטנים מסוימים של ילדים הטיפול הוא מומלץ, שכן הרקמות סביב הגידול אצל ילדים אינן מפותחות לחלוטין, הן עדינות יותר ונוטות להיפגע יותר מקרינה.
 
מחשבות על שמיים כחולים ועל האוויר שאנו נושמים
מחשבות על שמיים כחולים ועל האוויר שאנו נושמים
השלב הבא בטיפול בקורונה: סטרואידים
השלב הבא בטיפול בקורונה: סטרואידים
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה