פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

סוף לזריקות האינסולין

10/10/2016 | מאת: מערכת מדיקס

לבלב מלאכותי, שאושר לשיווק בארה"ב, יחסוך לסוכרתיים את הדקירות והזריקות. ממש כמו לבלב אמיתי, הוא יזרים מינון מתאים של אינסולין לפי הצורך

בשורה לחולי הסוכרת: בארה"ב אושר בימים אלה לשיווק לבלב מלאכותי ראשון, שיאפשר לסוכרתיים להיפרד לעד מהדקירות ומהזריקות.
 
חברת מדטרוניק, יצרנית המכשיר, מסרה כי ניתן יהיה להתחיל בשיווקו בעוד כשנה, בשלב זה רק מגיל 14 (כעת נערכים ניסויים גם בילדים קטנים יותר). בארץ קיבל בינתיים המכשיר את אישור משרד הבריאות לניסוי.
 
המכשיר, שנקרא Minimed 670G, מושתל מתחת לעור ומנטר באופן אוטומטי את רמות הסוכר בדם. הוא מתריע מפני רמות נמוכות של סוכר, ובמידת הצורך מספק מינון מתאים של אינסולין. 
 
Minimed 670G
 
כיום חייבים חולי סוכרת להחליף את האינסולין שגופם הפסיק לייצר באמצעות זריקות יומיומיות מרובות או באמצעות קטטר שמחובר למשאבת אינסולין, הדורש מהם לחשב כל הזמן כמה אינסולין בדיוק עליהם להזריק. זו משימה לא פשוטה, והתוצאה היא שרבים מחולי הסוכרת אינם מצליחים להגיע לאיזון אופטימלי.
 
מינימד הוא המתקן הראשון שמאפשר תקשורת בין החיישן שמודד את רמות הסוכר לבין משאבת האינסולין. החיישן מבצע מדידה מתמדת של רמות הסוכר, מעביר את המידע למשאבה וזו מספקת אינסולין בהתאם לצורך. בכך חוסך המכשיר מהמטופל את הצורך לחשוב כל הזמן על מצב הסוכר שלו ולהגיב בהתאם. הדאגות האלה עוברות למכשיר.
 
ולא רק שזה משפר את איכות החיים של המטופל, המכשיר משפר גם את בריאותו, שכן הביצועים שלו טובים ומדויקים יותר מאלה של המטופל. מטופלים שהשתתפו בניסוי הגיעו למצב של איזון ברמות הסוכר בדם, ואפילו דיווחו שסופסוף יכלו לישון בלילה ולקום בבוקר עם רמת סוכר שהיא בטווח הנורמלי.
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
4 מהפכות רפואיות שנולדו בעקבות מגפות
4 מהפכות רפואיות שנולדו בעקבות מגפות
נכון או לא נכון? גם הגופים הרשמיים מתקשים לספק מידע מהימן על הקורונה
נכון או לא נכון? גם הגופים הרשמיים מתקשים לספק מידע מהימן על הקורונה