פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגקח אותו לאט את הזמן

קח אותו לאט את הזמן

מאת: צוות מדיקס
קח אותו לאט את הזמן

רק 5 מיליון אנשים בעולם יחגגו היום את יום הולדתם, לעומת למעלה מ-20 מיליון בכל יום אחר. נשמע לכם מוזר? כנראה שכחתם שהיום הוא ה-29 בפברואר. עבור אלו שנולדו ביום זה, לא מדובר בעוד חגיגת יום הולדת רגילה, שכן הפעם הם זוכים לחגוג בתאריך הלידה האמיתי שלהם, אירוע שמתרחש רק אחת לארבע שנים.

 

אם אתם מכירים אדם שחוגג היום, או שאתם חוגגים בעצמכם, אתם בוודאי מכירים את הבדיחה על כך שילידי יום זה מזדקנים לאט יותר מאחרים (אנשים בני 40 שחוגגים את יום הולדתם העשירי, לדוגמא). זה כמובן לא נכון. , כולנו מזדקנים באותה המהירות, ללא קשר לתאריך הלידה שלנו.

 

יחד עם זאת, ישנם דברים שכל אחד מאיתנו יכול לעשות על מנת להאט מעט את קצב ההזדקנות ולחיות חיים בריאים וארוכים יותר (ולא, אנחנו לא מתכוונים לבוטוקס).

 

תהליך ההזדקנות הוא תהליך טבעי ובלתי נמנע שכולנו עוברים, אבל ההרגלים שלנו, סגנון החיים וגורמים סביבתיים יכולים לתרום לתהליך הזדקנות מואץ או להאט אותו. תהליך ההזדקנות משמעו שתאי הגוף שלנו, בחלוף הזמן, מפסיקים להתחלק ולבסוף מתים.  אימוץ הרגלים בריאים יותר יסייע להגן על התאים ולהאריך את חייהם.

 

מחקרים שבחנו דרכים להאטת תהליך ההזדקנות התמקדו בעיקר במניעת התקצרות הטלומרים (Telomeres). הטלומרים נמצאים בקצות הכרומוזומים, גדילי הדנ"א, ומגנים עליהם. הם מתקצרים (ולעיתים מתארכים) גם באופן טבעי וגם כתוצאה מהרגלים שונים.

 

פעילות גופנית למשך 40 דקות ביום, שינה מספקת, שמירה על תזונה בריאה ומאוזנת ופעילויות הידועות כיעילות להפחתת מתחים יכולות לעכב את התקצרות הטלומרים ולהאט את תהליך ההזדקנות.

 

דרך נוספת לעשות זאת היא שמירה על מוח חד וצלול. מחקרים מראים שאפילו לגירויים המוחיים השכיחים והפשוטים ביותר ישנה השפעה על שיפור היכולת המנטלית. תשבצים, סודוקו, שאלוני טריוויה ופאזלים יעשו את העבודה היטב, ואף פעם לא מוקדם מידי להתחיל לעסוק בהם.

 

אך אימוץ הרגלים חדשים ובריאים אינו מספיק.  במקביל, יש לחדול מהרגלים מזיקים, כגון עישון. מעבר לנזק הבריאותי הידוע של הסיגריות, הן גורמות גם למראה עור מבוגר יותר. למעשה, העישון נחשב לאחד הגורמים המובילים להיווצרות קמטים, משני בהשפעתו רק לתהליך ההזדקנות הטבעי ולחשיפה לא מבוקרת לשמש. הגמילה מעישון לא רק תשפר את מצבנו הבריאותי ותפחית את הסיכון לחלות בשלל מחלות קשות, אלא גם תשפר בהדרגה את מראה העור שלנו. זרימת הדם תשתפר, יותר חמצן וחומרים מזינים אחרים יגיעו לעור, ויעניקו לו מראה צעיר ובריא יותר.

 

אף אחד מההרגלים האלו לא יכול לעצור את הזמן, כמובן. הם לא יהפכו אותנו בפועל לצעירים יותר, אבל הם יכולים לעזור לנו להיראות צעירים יותר, לחיות יותר וליהנות מכל רגע.