פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגאיך לעבוד מהבית בלי לאבד את השפיות?

איך לעבוד מהבית בלי לאבד את השפיות?

מאת: צוות מדיקס
איך לעבוד מהבית בלי לאבד את השפיות?

בזמן שמערכות הבריאות ברחבי העולם נלחמות בגבורה בנגיף הקורונה, וממשלות מנסות להכיל את הוירוס ולמנוע את התפשטותו, אנחנו רואים עוד ועוד עובדים עוברים לעבודה מהבית. חלקם על פי הנחיות רשמיות וחלקם בשל יוזמות פרטיות של המעסיקים.

 

במדיקס התקבלה החלטה להמשיך לעבוד כרגיל, תוך יישום אמצעי בטיחות קפדניים שיאפשרו סביבת עבודה בטוחה לעובדים, ואת המשכיות השירות והתמיכה למטופלינו.

 

עם זאת, אנחנו מכירים ביתרונות הרבים שכרוכים בעבודה מהבית בתקופה זו, כמו גם באתגרים שהיא מציבה למי שאינו מורגל בכך. אספנו עבורכם מספר טיפים שיוכלו לעזור להתמודד עם השינוי:

  1. סגרו את הפינה הלוגיסטית – ודאו שיש לכם את הציוד המתאים והתמיכה הטכנית שיאפשרו לכם לעבוד מהבית בצורה חלקה. דאגו לגישה מרחוק למערכות והבטיחו שיש לכם בהישג יד את כל הקבצים והרשימות שתצטרכו להמשך עבודתכם.
  2. וגם את הפינה הפיזית – הגדירו חלל עבודה קבוע, שיהיה נקי ממטלות הבית ומהסחות דעת. המוח שלנו קושר בין מקומות ופעולות, כך שיהיה לנו קל יותר להתרכז כשהמוח שלנו יקשר בין אותו חלל לעבודה. מומלץ גם שלא להתפתות ולעבוד מהמיטה, כדי שהמוח לא יבלבל את חדר השינה עם פעולות אחרות, דבר העלול לפגום באיכות השינה.
  3. היצמדו לשגרת הבוקר שלכם – צחצחו שיניים, התלבשו, אכלו ארוחת בוקר ורק לאחר שתהיו מוכנים עברו לעבוד בחלל שייעדתם לכך. שמירה על מסגרת ושגרה קבועה מסייעות להפריד בין העבודה והפנאי.
  4. נהלו בחכמה את הזמן – הגדירו לעצמכם דד-ליינים ומטלות לכל יום. נסו להשתמש באפליקציות לניהול זמן או ביומן אלקטרוני שיעזרו לכם להתמקד ולנהל את יומכם ביעילות.
  5. עבודה עם ילדים – אחד האתגרים הגדולים ביותר של העבודה מהבית בימים אלו הוא נוכחותם של ילדים בבית. נסו לא לעבוד בחללי הבית המשותפים, והסבירו לילדיכם שאמנם אתם בבית, אבל אתם צריכים לעבוד ולא יכולים להיות זמינים עבורם כבשגרה.
  6. הקפידו לזוז – זו המלצה שתקפה גם לימי שגרה, אך נכונה במיוחד כאשר עובדים מהבית. קומו מהכיסא, הזיזו את הגוף, לקחו הפסקות קטנות ותכופות ממסך המחשב. זה יעזור לכם גם להפיג מעט מהמתחים הכרוכים בחווית הלבד.
  7. היו חברותיים – אל תתנתקו מחבריכם לעבודה. לחיי החברה יש חשיבות גם בחיבור שלנו למקום העבודה ובמחויבות שלנו אליה. גם בעת עבודה מהבית נסו לשמור על תקשורת רגילה עם עמיתיכם. התקשרו אליהם, שלחו הודעת וואטסאפ או השתמשו באמצעים דיגיטליים אחרים שיעזרו לכם לשמור על קשר ולהמשיך לעבוד יחד על משימות משותפות.
  8. קחו הכל בפרופורציה – תהליכי העבודה עשויים להפוך איטיים יותר לכל הצדדים המעורבים, אז גלו הבנה אם הדברים אורכים קצת יותר זמן מהרגיל. גלו סבלנות כלפי המעסיק שלכם וחבריכם לעבודה במהלך תקופה זו. סביר להניח שגם הם מתמודדים עם אותם האתגרים שאתם חווים.

ואל תשכחו, גם זה יעבור. ראו בתקופה זו הזדמנות לגלות צדדים חדשים בעצמכם, ביכולות העבודה שלכם, זהו את נקודות החוזקה שלכם ובחנו כיצד אתם יכולים להשתפר. נסו לשמור על אופטימיות וליהנות מההטבות הכרוכות בעבודה מהבית, סה"כ זה לא כזה נורא.