פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגבזמן מגיפת הקורונה, הוראות הבטיחות בטיסה הן קצת שונות מהרגיל

בזמן מגיפת הקורונה, הוראות הבטיחות בטיסה הן קצת שונות מהרגיל

מאת: צוות מדיקס
בזמן מגיפת הקורונה, הוראות הבטיחות בטיסה הן קצת שונות מהרגיל

תכננו מראש, חטאו משטחים וחפצים והימנעו מהתקהלויות: כך תהפכו את הטיסות לבטוחות יותר (אם אתם ממש חייבים לטוס)

נגיף הקורונה מופץ באמצעות רסס של טיפות זעירות שמשתחררות לחלל בעיטוש או בשיעול, דבר ההופך מטוסים למוקד סיכון גדול במיוחד להידבקות. החלל קטן וצפוף, רמת ההיגיינה והניקיון לא תמיד מספקת, השירותים משותפים ועוד. זו אחת הסיבות שמרבית האנשים מנסים להימנע מטיסות בימים אלה. אבל מה אם אתם חוזרים הביתה מטיול? או אם יש לכם פגישה עסקית בחו"ל שפשוט אי אפשר לבטל או לנהל מרחוק? כדי לעזור לכם לשמור על עצמכם ככל האפשר, אספנו כמה טיפים חשובים שכדאי לזכור – לפני הטיסה, במהלכה ואחריה.

לפני הטיסה

 1. שאלו את עצמכם אם הטיסה באמת נחוצה: במקרים מסוימים ניתן להימנע מממנה. הפחתת הטיסות עוזרת למנוע מהנגיף להתפשט.
 2. תכננו מראש: ודאו שאתם מודעים לכל ההגבלות וההנחיות הספציפיות בארץ היעד. אף אחד לא רוצה לצאת לנסיעת עסקים ולמצוא את עצמו בהסגר או להישלח חזרה בטיסה הביתה בגלל תקנות חדשות.
 3. הימנעו מטיסות מקשרות: טיסה ישירה תפחית את מספר האנשים איתם תבואו במגע, את כמות המשטחים הציבוריים המזוהמים אליהם תיחשפו, ואת הצורך לעמוד בתורים צפופים ולהסתובב בשדות תעופה עמוסים.

שדה התעופה

 1. הגנו על עצמכם ועל אחרים: קנו מסיכת מגן וחיבשו אותה מרגע הכניסה לשדה התעופה. מומלץ להשתמש גם בכפפות לטקס. זכרו, גם אם אתם מרגישים טוב ואין לכם כלל תסמינים, אתם עדיין עלולים לשאת את הנגיף ולהדביק אחרים מבלי לדעת.
 2. שמרו על מרחק בטוח כשאתם עומדים בתור: התורים הארוכים בשדה יכולים להיות מתישים ומעצבנים. נסו להישאר רגועים ולשמור על מרחק. בזמן ההמתנה לעלייה למטוס, חכו עד שהתור יתקצר, לפני שתצטרפו אליו.
 3. שטפו ידיים לעיתים קרובות: המלצה זו תקפה לכולם ולא רק למי שטס, אבל בשדה התעופה חשוב הרבה יותר לשמור על היגיינת הידיים כיוון שאנחנו נתקלים באנשים רבים ומשטחים שונים שעלולים להיות מזוהמים.

על סיפון המטוס

 1. שבו לבד: אם המטוס לא מלא, בקשו לשבת במרחק בטוח מאחרים. אם יש לכם נקודות נוסע מתמיד, זה הזמן להשתמש בהן כדי לשדרג את המושב, מחלקות הפרימיום מרווחות יותר ולכן בטוחות יותר (קל יותר לשדרג בימים אלה כשהטיסות פחות מלאות).
 2. בחרו מושב ליד החלון: מחקר שבחן טיסות בינלאומיות מצא כי המקום בו הסיכון להיחשף לנגיפים הוא הנמוך ביותר הוא המושב ליד החלון. הסיבה: היושבים במעבר ובמושב האמצעי נמצאים במגע רב יותר עם נוסעים אחרים ועם אנשי הצוות.
 3. שמרו על ניקיון: הקפידו להצטייד במגבוני חיטוי ונקו את משענות היד והראש, את הכיסא, ידיות השירותים ואת מגש האוכל לפני השימוש בהם. הקפידו להניח מגבת נייר על מגש האוכל לפני פתיחת המחשב או הנחת האוכל עליו.

נחיתה ואיסוף הכבודה

 1. אל תמהרו: כמו בזמן העלייה למטוס, גם אחרי הנחיתה עדיף להישאר לשבת עד שרוב הנוסעים עזבו. אל תצטופפו במעבר לצד אנשים אחרים בהמתנה לפתיחת דלתות המטוס.
 2. נקו את המזוודות שלכם: לאחר שאספתם את המזוודות, נגבו את הידיות היטב במגבוני אלכוהול כדי לוודא שהן נקיות (אי אפשר לדעת כמה משטחים וידיים הן עברו).
 3. נקטו משנה זהירות בתחבורה ציבורית: נסו לשמור מרחק בטוח מאחרים ואל תיגעו במעקה או בידיות בידיים חשופות. אם אתם לוקחים מונית, עדיף לשבת במושב האחורי ובאלכסון מהנהג. אם בחרתם לשכור רכב, חטאו היטב את המושבים, את ההגה ואת ידית ההילוכים לפני הנהיגה.

נסיעה טובה

נסיעות בינלאומיות בתקופה מאתגרת זו הן לא דבר של מה בכך, והן מצריכות תשומת לב ותכנון קדימה. שימו לב שאתם נוקטים בכל אמצעי הזהירות הרלוונטיים. סעו לשלום וחזרו בשלום!