פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגניסויים בחולים סופנים

ניסויים בחולים סופנים

ניסויים בחולים סופנים

חוק חדש מאפשר לחולים סופנים לנסות תרופות שעוד לא קיבלו אישור של FDA

בחצי השנה האחרונה שורה של מדינות בארה"ב העבירו חוקים שמעניקים קרן אור לחולים סופניים, שמיצו את כל אפשרויות הטיפול, כולל השתתפות בניסויים קליניים. החוק החדש מאפשר להם לנסות תרופות שעברו שלב 1 (מתוך 3) בבדיקות מינהל המזון והתרופות האמריקאי FDA, אך טרם קיבלו אישור סופי.

 

החוק החדש מעניק תקווה לחולים רבים שלא נותרה להם כל תקווה אחרת. אולם יש רופאים שמזהירים מההשלכות של טיפול כזה. למשל, ד"ר דייוויד גורצקי, מנתח ממישיגן, שטוען כי החוק אינו אלא "אחיזת עיניים אכזרית". לדבריו, נטילת תרופות שלא נבחנו עד תום עלולה לגרום לחולה לכאב עצום בימיו האחרונים ואפילו להאיץ את מותו.

 

בפני החולים עומד גם מכשול מעשי: חברות התרופות אינן ששות לספק תרופות שלא אושרו על ידי ה-FDA. החוק החדש אינו תובע מחברות לספק את הטיפול ואף אינו דורש מחברות הביטוח לכסות את עלותו.