פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגהדרך האוסטרלית לדאוג לבריאות הלב

הדרך האוסטרלית לדאוג לבריאות הלב

הדרך האוסטרלית לדאוג לבריאות הלב

רמז: לא מדובר במנהג האוסטרלי של ישיבה על החוף עם כוס בירה ביד

כשרוצים ייעוץ לגבי דיאטה הולכים לדיאטנית? לא בטוח. אולי אתם בכלל צריכים קרדיולוג!

 

העובדה הזאת נכונה לפחות לאנשים עם עודף משקל הסובלים מבעיה של הפרעות בקצב הלב, הנקראת "פרפור פרוזדורים". בכנס השנתי של איגוד הקרדיולוגיה האמריקאי שנערך לאחרונה התרגשו בכירי הקרדיולוגים בעולם מהגילויים האחרונים בתחום. בכנס הוצג מחקר שנערך באוסטרליה, שמצביע על קשר מובהק בין ירידה במשקל למספר מדדי בריאות חשובים: משתתפים במחקר שהשילו 10% ממשקל גופם נהנו מלחץ דם נמוך יותר, רמות כולסטרול תקינות, שליטה על רמות הסוכר בגוף ובעיקר – הפחתה משמעותית של הפרעות קצב.

 

הקשר בין ירידה במשקל לבריאות האדם לא חדש אמנם, אבל מה שמייחד את המחקר הזה הוא שהרופאים מציגים מסגרת ייחודית שעוזרת למטופלים הסובלים מהשמנת יתר לרדת במשקל בצורה עקבית ובטוחה.

 

השיטה עובדת כך: כל מטופל שמגיע לחדר המיון ומאובחן עם הפרעת קצב מופנה לקליניקה נפרדת, שבה הרופא מתמקד בנושא אחד בלבד – שינוי אורח חיים. המסר שמועבר הוא ברור: ירידה במשקל תגרום לך הרגשה טובה ותמנע ממך נטילה מיותרת של תרופות. עצם הידיעה שירידה במשקל היא חלק מהותי מתוכנית הטיפול מהווה תמריץ חזק לדבקות בשינויים הנדרשים. ככלל, המטופלים מקבלים הנחיות לאכול מנות קטנות יותר, להימנע מאכילת פחמימות סוכריות, להפחית את צריכת המשקאות אלכוהוליים ולהגביר את הפעילות הגופנית.

 

מרכיב חשוב נוסף הוא המנגנון של בקרה וליווי. מחקרים קודמים מלמדים שמעקב אישי ועידוד משפרים את תפקודם של המטופלים, במיוחד בטווח הארוך. לכן, הרופא בקליניקה עוקב מקרוב אחר ההתקדמות של כל מטופל, דואג לכך שהוא מקבל את הטיפול התרופתי הראוי ועוקב אחר המדדים הפיזיולוגיים שלו עד להטבה הנדרשת.

 

לפעמים מה שעושה את ההבדל הוא היכולת של הצוות הרפואי ללכת עם המטופל יד ביד לאורך כל הדרך – לעבר יעד שלכולנו קשה להגיע אליו לבד.