פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגהחמישייה הפותחת נגד הסרטן

החמישייה הפותחת נגד הסרטן

החמישייה הפותחת נגד הסרטן

5 תרופות חדשות שיגרמו למערכת החיסונית לפעול בכל הכוח נגד תאים סרטניים

המחקר נגד מחלת הסרטן מניב הצלחות מעוררות תקווה. תוך זמן קצר (5 שבועות) אושרו לשימוש בארה"ב לא פחות מ-5 תרופות חדשות שהשיגו תוצאות מבטיחות במלחמה נגד שלושה סוגים נפוצים של סרטן. 
 
אמנם האישור האמריקאי עדיין לא מאפשר לנו לרכוש את התרופות בארץ וצריך לחכות שיירשמו גם בישראל, אבל זה בהחלט מקדם את האפשרות הזאת ובעיקר מצביע על ההתקדמות שנעשית ללא הרף בתחום הטיפול בסרטן. באילו תרופות מדובר?
 
  1.  Yondelis לטיפול בסרקומה של הרקמות הרכות. זוהי התרופה הראשונה מאז שנות ה-70 שמאושרת לשימוש על ידי חולים בליפוסרקומה (סרטן בתאי השומן של הגוף). היא אושרה גם לחולי ליומיוסרקומה (סרטן המופיע ברקמות התומכות וברקמות החיבור של הגוף). שני סוג הסרטן האלה מהווים יחד כחצי מהמקרים של סרטן ברקמות הרכות.
  2. Tagrisso לטיפול בסרטן ריאות עם תאים לא קטנים. התרופה זכתה לאישור מזורז של ה-FDA לחולים שהגידול שלהם מכיל מוטציה הקרויה T790M שקיומה מביא לכישלון של טיפולים אחרים במחלה. במחקרים שנעשו בקרב 411 חולים עם המוטציה הזאת ב-61%-57% מהם הגידול התכווץ או נעלם לגמרי.
  3.  Darzalex ,Ninlaro ,Empliciti לטיפול במיאלומה נפוצה. שתי התרופות הראשונות הן נוגדנים המעוררים את המערכת החיסונית לפעול נגד תאי הסרטן. זו פעם ראשונה שמשתמשים בנוגדנים בטיפול במיאלומה. Ninlaro היא תרופה ראשונה נגד מיאלומה שניתן לקחת דרך הפה. היא ניתנת, בשילוב עם עוד שתי תרופות, לחולים שעברו ללא הצלחה טיפול אחר קודם לכן. בניסוי שנערך בקרב 722 חולי מיאלומה חוזרת או כזו שעמידה בפני תרופות אחרות, התברר כי הוספת התרופה הזאת לטיפול האטה את קצב התקדמות המחלה ואף עצרה אותה.