פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגמוכרחים להיות שמח?

מוכרחים להיות שמח?

מוכרחים להיות שמח?

לא רק אירועים טראומטיים גורמים נזק ללב, גם שמחות עלולות לפגוע בו

אתם לא מאושרים? אולי אתם דווקא צריכים להודות על כך. לפי מחקר חדש, אירוע משמח מאוד עלול לגרום לנזק ללב, בעיקר אצל נשים מבוגרות. 
 
עד כה הכירו חוקרים את התופעה של "תסמונת הלב השבור", שבה הלב מגיב לרמה גבוהה של סטרס, כתוצאה מאירועים קשים, כמו מוות של אדם יקר או תאונת דרכים. זו פעם ראשונה שמתברר כי חלק קטן מהאנשים יכול לפתח בעיה דומה, שבמהלכה תפקוד הלב יורד באופן חד, בעקבות אירוע משמח.
 
החוקרים תייגו את המצב הזה תחת הכותרת של "תסמונת הלב השמח". הם מבהירים, כי רופאים במיון צריכים להיות מודעים לכך שמטופלים המגיעים עם סימנים של התקף לב, כמו כאבי בחזה וקוצר נשימה לאחר אירוע או רגשות של שמחה עזה, עלולים לסבול מהתסמונת. 
 
במחקר, שפורסם במגזין האירופי לנושאי לב, ניתחו החוקרים נתונים של 1,750 מטופלים מרחבי העולם שאובחנו כסובלים מתסמונת הלב השבור. הם גילו שאצל 485 מהם, זוהה בוודאות גורם רגשי לתופעה. אצל 20 (4 אחוזים), הגורם היה אירוע משמח, כמו נישואין, זכייה של קבוצה אהודה במשחק, הולדת נכד וכד'.